Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZMIAN W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ - TOUR DE POLOGNE
ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
BYDGOSKIE WIECZORY UWIELBIENIA - WIDEO!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?
PŁYTA DVD BYDGOSKIEJ ORKIESTRY MUZYKI FILMOWEJ
KALENDARZ PARAFIALNY NA 2014 ROK JUŻ DO NABYCIA!

Kielno 2012

Wczesnym rankiem 24 marca 2012 r. wyjechaliśmy w kierunku Sopotu.

W jego pobliżu w miejscowości Kielno zorganizowany był VI Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej. Wysłane wcześniej przez dyrygenta p. Dariusza Rynkowskiego zostało przyjęte i chór zakwalifikowano do udziału w Festiwalu.

Przesłuchania trwały od rana, ale nasza grupa miała sporo czasu, który wykorzystaliśmy na krótki wypad do Sopotu. Tu nałykaliśmy się morskiego powietrza, zrelaksowaliśmy nerwy podczas spaceru i wróciliśmy do Kielna.
Występ konkursowy poszedł wspaniale – nastąpiła pełna mobilizacja. Tak też zostało to odebrane przez szacowne jury, gdyż przy ogłaszaniu wyników Festiwalu zostało powiedziane, że specjalnie z powodu jakości naszego występu stworzona została nowa kategoria wyróżnienia:  „dla najlepszego zespołu z tradycjami”! jesteśmy dumni, bo  wśród konkurencji w wielu zespołach parafialnych widzieliśmy bardziej liczne grupy od naszej, a także wśród członków pewną liczbę młodych ludzi. Nas niestety młodzież opuściła na razie.

Dajemy radę, wiele potrafimy i tylko chcemy, by tradycja mogła dalej trwać.

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • Koncerty na rzecz prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie organizują cztery parafie luterańskie na terenie diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.
    • Posłowie nie przyjęli dziś wniosku Prawa i Sprawiedliwości o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy o ratyfikacji konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Oznacza to, że sejmowe komisje sprawiedliwości i praw człowieka oraz komisji spraw zagranicznych będą dalej pracować nad tym kontrowersyjnym aktem prawnym.
    • Dramat Irakijczyków, uciekających przed okrutnymi działaniami islamskich dżihadystów, stał w centrum spotkania 28 sierpnia w Watykanie papieża Franciszka z kard. Antonio Maria Vegliò, kierującym Papieską Radą ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących. Ojciec Święty podkreślił, że Kościół musi bronić cierpiących i być na pierwszej linii, gdy chodzi o niesienie im pomocy.
    • Kościół w Libii apeluje do Organizacji Narodów Zjednoczonych, by pomogła przywrócić w tym kraju pokój i utworzyć rząd jedności narodowej. Pogrążona w chaosie Libia ma obecnie dwa rządy i dwa parlamenty – jeden z nich jest opanowany przez ugrupowania islamistyczne.
    • Nie wprowadza nowych instrumentów pomocy ofiarom przemocy, za to forsuje radykalną postać ideologii gender – tak dyskutowany 28 sierpnia w sejmowych komisjach projekt ustawy o ratyfikacji konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej oceniają eksperci z Ordo Iuris. Przestrzegają oni, że system aksjologiczny, zawarty w Konwencji, jest nie do pogodzenia z polskim porządkiem konstytucyjnym.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH