Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE STRYSZEK ZAPRASZA!
CEGIEŁKA Z OKAZJI 90-LECIA PARAFII
KATECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA, WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2014
ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?

Kielno 2012

Wczesnym rankiem 24 marca 2012 r. wyjechaliśmy w kierunku Sopotu.

W jego pobliżu w miejscowości Kielno zorganizowany był VI Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej. Wysłane wcześniej przez dyrygenta p. Dariusza Rynkowskiego zostało przyjęte i chór zakwalifikowano do udziału w Festiwalu.

Przesłuchania trwały od rana, ale nasza grupa miała sporo czasu, który wykorzystaliśmy na krótki wypad do Sopotu. Tu nałykaliśmy się morskiego powietrza, zrelaksowaliśmy nerwy podczas spaceru i wróciliśmy do Kielna.
Występ konkursowy poszedł wspaniale – nastąpiła pełna mobilizacja. Tak też zostało to odebrane przez szacowne jury, gdyż przy ogłaszaniu wyników Festiwalu zostało powiedziane, że specjalnie z powodu jakości naszego występu stworzona została nowa kategoria wyróżnienia:  „dla najlepszego zespołu z tradycjami”! jesteśmy dumni, bo  wśród konkurencji w wielu zespołach parafialnych widzieliśmy bardziej liczne grupy od naszej, a także wśród członków pewną liczbę młodych ludzi. Nas niestety młodzież opuściła na razie.

Dajemy radę, wiele potrafimy i tylko chcemy, by tradycja mogła dalej trwać.

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • „Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.” (Mt 10, 39)
    • Każdy chrześcijanin jest powołany do działania na rzecz jedności Kościoła - powiedział Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Franciszek podkreślił, że jedność Kościoła jest dziełem Ducha Świętego i musimy dać się mu na tej drodze prowadzić.
    • Po 11 latach Jerozolima znów ma naczelnych rabinów. Zostali nimi: Szlomo Amar dla wspólnoty sefardyjskiej i Arjeh Stern dla aszkenazyjskiej. Żydzi sefardyjscy przybyli do Izraela z Hiszpanii, Portugalii, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, Żydzi aszkenazyjscy zaś z Francji, Niemiec i Europy Wschodniej.
    • "Śląsk to Niedobczyce, dzielnica Rybnika, w której się urodziłem i wychowałem. I parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, do której należeliśmy. To rodzice, rodzeństwo, księża, profesorowie w liceum im. Powstańców Śląskich w Rybniku" - tak o swojej małej ojczyźnie mówił dwanaście lat temu w wywiadzie - rzece abp Damian Zimoń.
    • Rozum i wiara to dwa elementy, które pozwalają człowiekowi godnie żyć – przekonuje bp Tadeusz Pieronek, który dziś obchodzi 80. urodziny. „Jeśliby chcieć ocenić moje dotychczasowe życie, to było ono niewątpliwie trudne, interesujące i szczęśliwe” – ocenia Jubilat w rozmowie z KAI. B. sekretarz generalny KEP ocenia też zakończony właśnie w Rzymie synod biskupów na temat rodziny a z okazji własnych urodzin daje wszystkim Polakom "przepis" na dobre życie...
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH