Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Spowiedź

Na spowiedź zapraszamy codziennie od 6:00 do 9:00 i od 17:45 do 18:30 oraz w niedzielę przed każdą Mszą Świętą.

Najnowsze

DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE STRYSZEK ZAPRASZA!
CEGIEŁKA Z OKAZJI 90-LECIA PARAFII
KATECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA, WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2014
ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?

Kielno 2012

Wczesnym rankiem 24 marca 2012 r. wyjechaliśmy w kierunku Sopotu.

W jego pobliżu w miejscowości Kielno zorganizowany był VI Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej. Wysłane wcześniej przez dyrygenta p. Dariusza Rynkowskiego zostało przyjęte i chór zakwalifikowano do udziału w Festiwalu.

Przesłuchania trwały od rana, ale nasza grupa miała sporo czasu, który wykorzystaliśmy na krótki wypad do Sopotu. Tu nałykaliśmy się morskiego powietrza, zrelaksowaliśmy nerwy podczas spaceru i wróciliśmy do Kielna.
Występ konkursowy poszedł wspaniale – nastąpiła pełna mobilizacja. Tak też zostało to odebrane przez szacowne jury, gdyż przy ogłaszaniu wyników Festiwalu zostało powiedziane, że specjalnie z powodu jakości naszego występu stworzona została nowa kategoria wyróżnienia:  „dla najlepszego zespołu z tradycjami”! jesteśmy dumni, bo  wśród konkurencji w wielu zespołach parafialnych widzieliśmy bardziej liczne grupy od naszej, a także wśród członków pewną liczbę młodych ludzi. Nas niestety młodzież opuściła na razie.

Dajemy radę, wiele potrafimy i tylko chcemy, by tradycja mogła dalej trwać.

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • Udział Państwa w budowie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie jest w pełni uzasadniony - powiedział bp Rafał Markowski.
    • Należy zawierzyć Bogu zawsze, nawet w ciemnych chwilach naszego życia, nawet gdy nieraz nie rozumiemy tego, co się z nami dzieje, bo to zawsze jest historia zbawienia – powiedział papież w kazaniu podczas Mszy św. 18 grudnia w kaplicy Domu św. Marty w Watykanie. Tym razem poświęcił je dziejom zbawienia.
    • Caritas to wielkie świadectwo wiary, które ma kształt miłości - powiedział bp Henryk Tomasik podczas dorocznej gali Caritas Diecezji Radomskiej, która odbyła się 18 grudnia w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. W czasie spotkania zostały wręczone "Złote Kule", czyli nagrody dla osób, które na różnych płaszczyznach angażują się w pomoc ludziom potrzebującym. Wyróżnienie to mosiężna statuetka przedstawiająca kulę z logo Caritas.
    • Prawdziwy pokój jest wynikiem sprawiedliwości - podkreślił abp Henryk Hoser. Z okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego biskup warszawsko-praski spotkał się z wyższymi przełożonymi żeńskich wspólnot zakonnych i instytutów życia konsekrowanego w diecezji. Doroczny zjazd rozpoczął się uroczystą Mszą św.
    • „Wydaje mi się, że szał przedświątecznych zakupów jest 'zamiast'. Zamiast czegoś bardzo ważnego, bo przecież święta to doświadczenie duchowe” – podkreśla ks. Jacek Stryczek, który w sobotę usiądzie w konfesjonale przed jedną z krakowskich galerii handlowych.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH