Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
BYDGOSKIE WIECZORY UWIELBIENIA - WIDEO!
WTORKOWE ADORACJE, KAPLICA AKADEMICKA, GODZINA 19:30, ZAPRASZAMY!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?
NASZA SŁUŻBA LITRUGICZNA NA FACEBOOKU! ZAPRASZAMY!
PŁYTA DVD BYDGOSKIEJ ORKIESTRY MUZYKI FILMOWEJ
KALENDARZ PARAFIALNY NA 2014 ROK JUŻ DO NABYCIA!

Kielno 2012

Wczesnym rankiem 24 marca 2012 r. wyjechaliśmy w kierunku Sopotu.

W jego pobliżu w miejscowości Kielno zorganizowany był VI Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej. Wysłane wcześniej przez dyrygenta p. Dariusza Rynkowskiego zostało przyjęte i chór zakwalifikowano do udziału w Festiwalu.

Przesłuchania trwały od rana, ale nasza grupa miała sporo czasu, który wykorzystaliśmy na krótki wypad do Sopotu. Tu nałykaliśmy się morskiego powietrza, zrelaksowaliśmy nerwy podczas spaceru i wróciliśmy do Kielna.
Występ konkursowy poszedł wspaniale – nastąpiła pełna mobilizacja. Tak też zostało to odebrane przez szacowne jury, gdyż przy ogłaszaniu wyników Festiwalu zostało powiedziane, że specjalnie z powodu jakości naszego występu stworzona została nowa kategoria wyróżnienia:  „dla najlepszego zespołu z tradycjami”! jesteśmy dumni, bo  wśród konkurencji w wielu zespołach parafialnych widzieliśmy bardziej liczne grupy od naszej, a także wśród członków pewną liczbę młodych ludzi. Nas niestety młodzież opuściła na razie.

Dajemy radę, wiele potrafimy i tylko chcemy, by tradycja mogła dalej trwać.

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • Prawie 1000 pielgrzymów udających się na Jasną Górę wyruszyło na trasy pielgrzymek pieszych i rowerowych. Z terenu archidiecezji gdańskiej pod koniec lipca wyruszyły trzy piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Najwcześniej, 25 07, na pątniczy szlak wyruszyła z Helu Pielgrzymka Kaszubska. Bierze w niej udział ok. 250 osób. Jest to najdłuższa piesza pielgrzymka w Polsce.
    • Starosta Wołomina, Piotr Uściński zapowiada odwołanie do Sądu Administracyjnego od decyzji wojewody mazowieckiego, Jacka Kozłowskiego (PO), który za niezgodną z prawem uznał zmianę statutu szpitala powiatowego w Wołominie. Sprzeciw wojewody wywołało zdanie: „Szpital powiatowy w swojej działalności kieruje się bezwzględnie zasadą ochrony życia ludzkiego”. Starosta Wołomina w razie odrzucenia zapowiada zaskarżenie Ustawy o planowaniu rodziny do Trybunału Konstytucyjnego.
    • „Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.” (Mt 10, 39)
    • "Jestem, pamiętam, czuwam" – pod takim hasłem wyruszyła dziś z Ełku XXII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy mają do pokonania ponad 500 kilometrów, wędrują do Częstochowy w siedmiu grupach. Chcemy wyrazić wdzięczność Matce Boskiej za czas peregrynacji Wizerunku Nawiedzenia w Diecezji Ełckiej oraz za dar kanonizacji dwóch wielkich papieży Jana XXIII i Jana Pawła II - mówił do pątników podczas Mszy św. bp Jerzy Mazur, który w tym roku wyruszył wraz z cała grupą na pielgrzymi szlak.
    • Oficjalna premiera nowego wydania legendarnego już śpiewnika „Niepojęta Trójco” odbyła się dziś w Krakowie. Promocję połączono z otwarciem sklepu na krużgankach klasztoru oo. dominikanów. Nowe wydanie I tomu śpiewnika przygotował po szesnastu latach Dominikański Ośrodek Liturgiczny.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH