Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE STRYSZEK ZAPRASZA!
CEGIEŁKA Z OKAZJI 90-LECIA PARAFII
KATECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA, WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2014
ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?

Kielno 2012

Wczesnym rankiem 24 marca 2012 r. wyjechaliśmy w kierunku Sopotu.

W jego pobliżu w miejscowości Kielno zorganizowany był VI Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej. Wysłane wcześniej przez dyrygenta p. Dariusza Rynkowskiego zostało przyjęte i chór zakwalifikowano do udziału w Festiwalu.

Przesłuchania trwały od rana, ale nasza grupa miała sporo czasu, który wykorzystaliśmy na krótki wypad do Sopotu. Tu nałykaliśmy się morskiego powietrza, zrelaksowaliśmy nerwy podczas spaceru i wróciliśmy do Kielna.
Występ konkursowy poszedł wspaniale – nastąpiła pełna mobilizacja. Tak też zostało to odebrane przez szacowne jury, gdyż przy ogłaszaniu wyników Festiwalu zostało powiedziane, że specjalnie z powodu jakości naszego występu stworzona została nowa kategoria wyróżnienia:  „dla najlepszego zespołu z tradycjami”! jesteśmy dumni, bo  wśród konkurencji w wielu zespołach parafialnych widzieliśmy bardziej liczne grupy od naszej, a także wśród członków pewną liczbę młodych ludzi. Nas niestety młodzież opuściła na razie.

Dajemy radę, wiele potrafimy i tylko chcemy, by tradycja mogła dalej trwać.

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • Wyemitowany w ostatnich dniach materiał filmowy TVP Kielce, ostrzegający przed Halloween, czy nowy film Michała Kondrata „Matteo”, który w kieleckim kinie Moskwa będzie można obejrzeć 31 października - to sposoby ostrzegania przez niebezpiecznymi praktykami Halloween.
    • Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK przedstawia jedyną i niepowtarzalną produkcję telewizyjną o polskich świętych i błogosławionych skierowaną do najmłodszego widza "AUREOLA - od Stanisława do Karola".
    • Ulicami Opola przejdzie III Marsz Świętych. „Procesja ku czci świętych ma stanowić formę uczczenia życia i drogi do świętości ludzi, wyniesionych przez Kościół do chwały ołtarzy” – wyjaśnia ks. Tomasz Jałowy, organizator marszu.
    • - Pomysł na Internetowe Studio, a w dalszym planie na Internetową Telewizję Archidiecezji Lubelskiej, zrodził się w 2012 roku i przyjął ogólną nazwę JordanNet – mówi w rozmowie z KAI ks. dr Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Archidiecezji Lubelskiej. - Aktualnie internetowe studio archidiecezji lubelskiej jest prowadzone przez osoby pracujące w Wydziale Duszpasterstwa. Projekt ma aprobatę abp. Stanisława Budzika – zaznacza dyrektor.
    • W Alejach Najświętszej Maryi Panny oraz przed szkołami w Częstochowie 31 października odbędzie się akcja ewangelizacyjna „Holysinners - Święci grzesznicy” zorganizowana przez Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH