Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE STRYSZEK ZAPRASZA!
CEGIEŁKA Z OKAZJI 90-LECIA PARAFII
KATECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA, WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2014
ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?

Kielno 2012

Wczesnym rankiem 24 marca 2012 r. wyjechaliśmy w kierunku Sopotu.

W jego pobliżu w miejscowości Kielno zorganizowany był VI Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej. Wysłane wcześniej przez dyrygenta p. Dariusza Rynkowskiego zostało przyjęte i chór zakwalifikowano do udziału w Festiwalu.

Przesłuchania trwały od rana, ale nasza grupa miała sporo czasu, który wykorzystaliśmy na krótki wypad do Sopotu. Tu nałykaliśmy się morskiego powietrza, zrelaksowaliśmy nerwy podczas spaceru i wróciliśmy do Kielna.
Występ konkursowy poszedł wspaniale – nastąpiła pełna mobilizacja. Tak też zostało to odebrane przez szacowne jury, gdyż przy ogłaszaniu wyników Festiwalu zostało powiedziane, że specjalnie z powodu jakości naszego występu stworzona została nowa kategoria wyróżnienia:  „dla najlepszego zespołu z tradycjami”! jesteśmy dumni, bo  wśród konkurencji w wielu zespołach parafialnych widzieliśmy bardziej liczne grupy od naszej, a także wśród członków pewną liczbę młodych ludzi. Nas niestety młodzież opuściła na razie.

Dajemy radę, wiele potrafimy i tylko chcemy, by tradycja mogła dalej trwać.

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • Życzę, aby Europa, odkrywając na nowo swoje historyczne dziedzictwo i głębię swych korzeni, odnalazła ową młodość ducha, która uczyniła ją owocną i wielką - powiedział Franciszek podczas swej wizyty w siedzibie Rady Europy. Przybył tam z ponadpółgodzinnym opóźnieniem. Oczekiwało na niego ponad 700 przedstawicieli 47 państw członkowskich tej organizacji międzyrządowej, która obchodzi w tym roku 65. rocznicę istnienia.
    • Europejscy parlamentarzyści otrzymali od papieża Franciszka "gorzką pigułkę" chrześcijańskiego realizmu - ocenia papieskie przemówienia w Strasburgu dominikanin o. Maciej Zięba.
    • Osoby borykające się z problemami związanymi głównie z edukacją, a także niepełnosprawni mogą od dziesięciu lat korzystać z działalności bydgoskiego „Domu Serca”. Instytucja prowadzona jest przez Stowarzyszenie Wspólnota Duchowa „Iskierki”.
    • Dom Księży Emerytów - to kolejna i jedna z największych inwestycji w diecezji bydgoskiej, którą oddano do użytku. Budynek posiada 28 mieszkań, kaplicę, pomieszczenia i sale gościnne, dużą jadalnię, hospicjum, salę rehabilitacyjną i garaże.
    • Bal Xaveriański, koncert warsztatów Gospel, inspirujące kino, koncert Anny Marii Jopek & Kroke, spotkanie z s. Anną Bałchan i ks. Stanisławem „Orzechem” Orzechowskim - to tylko niektóre atrakcje 21. Dni Xaveriańskich w Opolu.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH