Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

KATECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA, WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2014
ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?

Kielno 2012

Wczesnym rankiem 24 marca 2012 r. wyjechaliśmy w kierunku Sopotu.

W jego pobliżu w miejscowości Kielno zorganizowany był VI Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej. Wysłane wcześniej przez dyrygenta p. Dariusza Rynkowskiego zostało przyjęte i chór zakwalifikowano do udziału w Festiwalu.

Przesłuchania trwały od rana, ale nasza grupa miała sporo czasu, który wykorzystaliśmy na krótki wypad do Sopotu. Tu nałykaliśmy się morskiego powietrza, zrelaksowaliśmy nerwy podczas spaceru i wróciliśmy do Kielna.
Występ konkursowy poszedł wspaniale – nastąpiła pełna mobilizacja. Tak też zostało to odebrane przez szacowne jury, gdyż przy ogłaszaniu wyników Festiwalu zostało powiedziane, że specjalnie z powodu jakości naszego występu stworzona została nowa kategoria wyróżnienia:  „dla najlepszego zespołu z tradycjami”! jesteśmy dumni, bo  wśród konkurencji w wielu zespołach parafialnych widzieliśmy bardziej liczne grupy od naszej, a także wśród członków pewną liczbę młodych ludzi. Nas niestety młodzież opuściła na razie.

Dajemy radę, wiele potrafimy i tylko chcemy, by tradycja mogła dalej trwać.

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • Do pielęgnowania chrześcijańskiej tradycji na polskiej wsi zachęcał 21 września biskup pelpliński Ryszard Kasyna. W Lubaniu podczas diecezjalnego dziękczynienia za tegoroczne plony stwierdził, że „wieś zawsze powinna być swego rodzaju rodziną”.
    • IV Międzynarodowe Spotkanie „Młodzi Europejczycy dla świata bez przemocy”, w którym wzięło udział około tysiąca młodych ludzi z Czech, Gruzji, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji i Ukrainy, zakończyło się w Krakowie. Na zaproszenie Wspólnoty św. Idziego (Sant’Egidio) przybyli do Krakowa i Auschwitz, by wspominając ofiary II wojny światowej, Zagłady i Porajmos poszukiwać sposobów budowania pokojowej przyszłości Europy, ranionej także obecnie przez działania wojenne.
    • O tym, że rodzina jest pierwszą i najważniejszą wspólnotą, w której kształtuje się człowiek, mówił bp Roman Marcinkowski 21 września podczas Mszy św. w kościele parafii Narodzenia NMP w Popowie w diecezji płockiej. Tego samego dnia na terenie parafii poświęcił służące edukacji obiekty w Popowie Kościelnym i Jackowie Górnym.
    • Podczas niedzielnej akcji 21 września w parafii w Leśnej koło Żywca czterech nowych dawców zarejestrowało się w banku szpiku kostnego, a 64 osoby oddało ponad 25 litrów krwi.
    • Mszą św. w katedrze polowej Wojska Polskiego uczczono pamięć o śp. kpr. pil. Stanisławie Zarzeckim, którego samolot został zestrzelony w miejscowości Nowe Grabie koło Wołomina 7 września 1939 roku. Eucharystii w intencji odnalezionego po 75 latach, ostatniego z zaginionych pilotów przewodniczył ks. kpt. Sławomir Gadowski, kapelan Akademii Obrony Narodowej.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH