Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

KOLĘDA 2015 - PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
AKADEMICKIE KOLĘDOWANIE - JUŻ 18 STYCZNIA 2015
DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE STRYSZEK ZAPRASZA!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?
ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!

Kielno 2012

Wczesnym rankiem 24 marca 2012 r. wyjechaliśmy w kierunku Sopotu.

W jego pobliżu w miejscowości Kielno zorganizowany był VI Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej. Wysłane wcześniej przez dyrygenta p. Dariusza Rynkowskiego zostało przyjęte i chór zakwalifikowano do udziału w Festiwalu.

Przesłuchania trwały od rana, ale nasza grupa miała sporo czasu, który wykorzystaliśmy na krótki wypad do Sopotu. Tu nałykaliśmy się morskiego powietrza, zrelaksowaliśmy nerwy podczas spaceru i wróciliśmy do Kielna.
Występ konkursowy poszedł wspaniale – nastąpiła pełna mobilizacja. Tak też zostało to odebrane przez szacowne jury, gdyż przy ogłaszaniu wyników Festiwalu zostało powiedziane, że specjalnie z powodu jakości naszego występu stworzona została nowa kategoria wyróżnienia:  „dla najlepszego zespołu z tradycjami”! jesteśmy dumni, bo  wśród konkurencji w wielu zespołach parafialnych widzieliśmy bardziej liczne grupy od naszej, a także wśród członków pewną liczbę młodych ludzi. Nas niestety młodzież opuściła na razie.

Dajemy radę, wiele potrafimy i tylko chcemy, by tradycja mogła dalej trwać.

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • Międzynarodowy Kongres: „Powołanie i misja rodziny Kościele i świecie współczesnym", rozpoczął się wczoraj w Rzymie. Bierze w nim udział 240 osób z 30 krajów świata, głównie małżeństw reprezentujących 80 ruchów i stowarzyszeń małżeńskich, rodzinnych i obrony życia. Organizatorem kongresu jest Papieska Rada do Spraw Rodziny.
    • Trwają zapisy na rekolekcje z o. Johnem Bashoborą, które odbędą się w Szczecinie od 6 do 8 lutego. Charyzmatyczny kapłan z Ugandy głosi rekolekcje, podczas których dokonują się uzdrowienia fizyczne i duchowe. Jak podkreśla duchowny, nie on jest uzdrowicielem, bo "to Jezus uzdrawia".
    • Do końca stycznia Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 zbiera deklaracje mieszkańców Krakowa dotyczące zakwaterowania młodych, którzy przyjadą na spotkanie z papieżem. Organizatorzy liczą, że krakowianie przyjmą pod swój dach 150-200 tys. pielgrzymów.
    • Kościół wypełniony po brzegi, piękna gra świateł i wspólna modlitwa. 24 stycznia w ramach VI Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych w sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem wystąpił zespół „Zakopower”. Patronat nad Festiwalem Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych sprawuje Prymas Polski abp Wojciech Polak i metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.
    • W sobotni wieczór w Domu Arcybiskupów Krakowskich odbył się opłatek stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” archidiecezji krakowskiej z kard. Stanisławem Dziwiszem. „Dziękuję bardzo, że jesteście młodzieżą, która traktuje życie poważnie, chce to życie wygrać” – mówił do młodych metropolita krakowski.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH