Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE STRYSZEK ZAPRASZA!
CEGIEŁKA Z OKAZJI 90-LECIA PARAFII
KATECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA, WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2014
ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?

Kielno 2012

Wczesnym rankiem 24 marca 2012 r. wyjechaliśmy w kierunku Sopotu.

W jego pobliżu w miejscowości Kielno zorganizowany był VI Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej. Wysłane wcześniej przez dyrygenta p. Dariusza Rynkowskiego zostało przyjęte i chór zakwalifikowano do udziału w Festiwalu.

Przesłuchania trwały od rana, ale nasza grupa miała sporo czasu, który wykorzystaliśmy na krótki wypad do Sopotu. Tu nałykaliśmy się morskiego powietrza, zrelaksowaliśmy nerwy podczas spaceru i wróciliśmy do Kielna.
Występ konkursowy poszedł wspaniale – nastąpiła pełna mobilizacja. Tak też zostało to odebrane przez szacowne jury, gdyż przy ogłaszaniu wyników Festiwalu zostało powiedziane, że specjalnie z powodu jakości naszego występu stworzona została nowa kategoria wyróżnienia:  „dla najlepszego zespołu z tradycjami”! jesteśmy dumni, bo  wśród konkurencji w wielu zespołach parafialnych widzieliśmy bardziej liczne grupy od naszej, a także wśród członków pewną liczbę młodych ludzi. Nas niestety młodzież opuściła na razie.

Dajemy radę, wiele potrafimy i tylko chcemy, by tradycja mogła dalej trwać.

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • „Króluj nam Chryste w naszych umysłach, sercach, w naszych domach i Ojczyźnie” – powiedział metropolita częstochowski abp Wacław Depo 23 listopada w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie. Mszy św. w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przewodniczył abp senior Stanisław Nowak.
    • Stary Testament nazywa Boga stwórcą, władcą historii, sędzią wszystkich rzeczy, a także Królem królów, co ukazuje absolutną Bożą zwierzchność i potęgę – napisał bp elbląski Jacek Jezierski w liście do wiernych i duchowieństwa.
    • Z okazji patronalnego święta Akcji Katolickiej jej członkowie z całej diecezji kaliskiej spotkali się w niedzielę wieczorem na modlitwie w Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu.
    • Budowniczy kościoła, katechetka, działacz Klubu Inteligencji Katolickiej, nauczycielka oraz małżeństwo zaangażowane w pomoc dla bezdomnych i szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia – znaleźli się wśród tegorocznych laureatów nagród „Pro Consecratione Mundi”, przyznawanych przez Akcję Katolicką diecezji bielsko-żywieckiej. Medale, które są wyróżnieniem dla ludzi, którzy poprzez pracę zawodową i służbę publiczną mają odwagę dawać świadectwo wiary chrześcijańskiej i radykalizmu ewangelicznego, wręczono 23 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla, w Bielsku-Białej.
    • Kard. Stanisław Dziwisz był w gronie słuchaczy recitalu „Piękny jest Bóg”, który 23 listopada odbył się w sanktuarium Matki Boskiej w Ludźmierzu. Recital poświęcony jest bł. Karolinie Kózkównie i św. Janowi Pawłowi II.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH