Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

BYDGOSKIE WIECZORY UWIELBIENIA - WIDEO!
WTORKOWE ADORACJE, KAPLICA AKADEMICKA, GODZINA 19:30, ZAPRASZAMY!
KONCERT MĘSKIEGO ZESPOŁU CHORAŁOWEGO
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?
NASZA SŁUŻBA LITRUGICZNA NA FACEBOOKU! ZAPRASZAMY!
PŁYTA DVD BYDGOSKIEJ ORKIESTRY MUZYKI FILMOWEJ
FOTORELACJA Z 1. KUJAWSKO - POMORSKIEGO KONGRESU "STOP ATEIZACJI"
KALENDARZ PARAFIALNY NA 2014 ROK JUŻ DO NABYCIA!

Kielno 2012

Wczesnym rankiem 24 marca 2012 r. wyjechaliśmy w kierunku Sopotu.

W jego pobliżu w miejscowości Kielno zorganizowany był VI Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej. Wysłane wcześniej przez dyrygenta p. Dariusza Rynkowskiego zostało przyjęte i chór zakwalifikowano do udziału w Festiwalu.

Przesłuchania trwały od rana, ale nasza grupa miała sporo czasu, który wykorzystaliśmy na krótki wypad do Sopotu. Tu nałykaliśmy się morskiego powietrza, zrelaksowaliśmy nerwy podczas spaceru i wróciliśmy do Kielna.
Występ konkursowy poszedł wspaniale – nastąpiła pełna mobilizacja. Tak też zostało to odebrane przez szacowne jury, gdyż przy ogłaszaniu wyników Festiwalu zostało powiedziane, że specjalnie z powodu jakości naszego występu stworzona została nowa kategoria wyróżnienia:  „dla najlepszego zespołu z tradycjami”! jesteśmy dumni, bo  wśród konkurencji w wielu zespołach parafialnych widzieliśmy bardziej liczne grupy od naszej, a także wśród członków pewną liczbę młodych ludzi. Nas niestety młodzież opuściła na razie.

Dajemy radę, wiele potrafimy i tylko chcemy, by tradycja mogła dalej trwać.

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • Nie da się wykreślić Chrystusa z dziejów człowieka i historii. On jest nie tylko silniejszy od prześladowców, ale jest zwycięzcą śmierci i Panem życia - powiedział metropolita lubelski abp Stanisław Budzik podczas Mszy św., którą sprawował w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w lubelskiej katedrze.
    • W ramach spotkania Przyjaciół Kasprowego Wierchu, które odbędzie 27 kwietnia na tym góralskim szczycie będzie można oglądać na telebimie transmisję Mszy św. kanonizacyjnej z Watykanu. Po południu na Kasprowym odbędzie się dziękczynna liturgia.
    • Full Power Spirit da 22 kwietnia na Jasnej Górze koncert dla maturzystów z archidiecezji łódzkiej. Spotkają się oni także z klerykami i studentami z duszpasterstwa akademickiego. Głównym punktem tegorocznej pielgrzymki maturzystów będzie Msza święta w kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem metropolity łódzkiego abp. Marka Jędraszewskiego.
    • Aby Chrystus Zmartwychwstały, pozwolił każdemu doświadczyć tajemnicy radości wielkanocnej – życzą biskupi diecezji zamojsko-lubaczowskiej: ordynariusz Marian Rojek i biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński.
    • Odkrywania prawdy, że Chrystus jest Życiem, a w konsekwencji - narodzin ogromnej radości - życzy swoim diecezjanom metropolita łódzki, abp Marek Jędraszewski. Życzenia zostały odczytane we wszystkich kościołach archidiecezji, ukazały się też w wersji tekstowej i video w portalu internetowym.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH