- Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Pomocą są zawsze modlitwa, post i jałmużna. Modlitwa to m.in. nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30; dla młodzieży, studentów i dorosłych o godz. 19.30. Pamiętajmy o wyrzeczeniu, które uczy pokory i otwiera nas na Boga, niech będzie to nasz post. Jałmużną niech będzie podzielenie się z tymi, którzy mają mniej niż my i potrzebują pomocy. W naszej parafii, przez okres Wielkiego Postu, do skarbon przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na pomoc dla ubogich chorych i potrzebujących opieki.
- Od piątku, 5 marca w naszej parafii obecny będzie krzyż przy którym, trzymając go mocno w ramionach, modlił się podczas Drogi Krzyżowej w 2005 roku św. Jan Paweł II. Krzyż będzie wystawiony w naszej bazylice do adoracji do 10 marca.
-
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
- w czwartek – święto św. Kazimierza królewicza; o godz. 8.00 Msza św. w intencjach Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich Rodziców i Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
- w piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu; Przed południem, wg indywidualnych ustaleń, odwiedzimy chorych w domach.
- w sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót, zmiana Tajemnic Różańcowych; po nabożeństwie wyruszy z naszej bazyliki grupa mężczyzn, która z modlitwą różańcową na ustach przejdzie do kościoła Matki Bożej Fatimskiej. Mężczyzn serdecznie zapraszamy do włączenia się do tej formy modlitwy ulicami naszego miasta.
- Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 1 marca o godz.19.00 w Auli Świętego Krzyża. Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne, prosimy o obecność tylko jednego z rodziców.
- Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Przewodnika katolickiego i naszej gazetki parafialnej Dla Rodziny.
- W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Andrzej Lemański, Jolanta Grzesiak, Andrzej Majer, Bogusław Wrzesiński, Marian Maćkowski – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
