Zakopane

Wraz z księdzem opiekunem Maciejem Kuczakiem i przy pomocy księdza proboszcza Marka Bednarka chór „Vincentinum” przygotował się do wyjazdu do Zakopanego, który łączył w sobie zarówno chwile skupienia, uczestnictwo śpiewem w Mszy św. u goszczących chórzystów księży misjonarzy, ale też zapoznanie się z Zakopanem i okolicami.

Wyjazd z Bydgoszczy o godz. 23.00, a po 9 godzinach zespół meldował się już u gospodarzy. Od razu też wyruszyli w kierunku Kasprowego Wierchu, gdzie spora kolejka do wyciągu zatrzymała oczekujących na trzy godziny. Kilka osób „odstąpiło” od postanowienia i wróciło do centrum, ale pozostali wjechali – i nie żałowali decyzji, widoki wynagrodziły oczekiwanie.
Następnego dnia już z księdzem Maciejem (który dojechał później ze względu na obowiązki) od rana odbył się długi spacer do schroniska w Dolinie Kościeliskiej, gdzie delektować się można było wspaniałym jabłecznikiem na ciepło.

W drodze powrotnej oglądane były także: Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Wieczorem dodatkowa wyprawa – do Karcmy u Wnuka, gdzie można było długo siedzieć słuchając ludowej kapeli, śpiewać z nimi i z innymi gośćmi Karcmy.
Trzeciego dnia przed południem chór śpiewał podczas Mszy św. w Sanktuarium MTKI Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Po wspaniałym obiedzie grupa pożegnała się z Giewontem i o godz. 14 wyruszyła w drogę powrotną.

To był piękny wyjazd, który dostarczył wspaniałych doznań.

2018-07-26T11:49:38+02:00