Zakopane

W tym sezonie przypada jubileusz 85 – lecia chóru. Postanowiliśmy podkreślić to zorganizowaniem wiosennego wyjazdu.

Chętnie więc odpowiedzieliśmy na propozycję ks. Proboszcza Mieczysława Kozłowskiego, by pojechać do Zakopanego do sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy. To parafia, w której ks. Kozłowski był także Proboszczem przed przyjazdem do Bydgoszczy. Tak więc 25 kwietnia 2014 r. w piątek zespół wyruszył na południe Polski.

W sobotę podzieleni na grupy w zależności od zainteresowań udaliśmy się na zwiedzanie. Jedni wjechali na Kasprowy Wierch i schodzili – lub czasem „zjeżdżali” – do miasta brnąc w 40 centymetrowym śniegu. Inni pokonywali zielony i żółty szlak w Tatrzańskim Parku Narodowym. Trzecia grupa wędrowałą po zakamarkach Zakopanego zwiedzając m. in. Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma, Cmentarz Pęksowy Brzyzek, Muzeum Stylu Zakopiańskiego i sanktuarium z relikwiami świętego Jana Pawła II. Wieczorem chór uczestniczył w Mszy św., w czasie której także miał miejsce chrzest małej góralki Zofii Wiktorii.

Niedziela to było potrójne święto. To Niedziela Miłosierdzia Bożego, kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II, 100 – lecie tutejszej parafii na Olczy. Rano uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św., by potem ponownie pozwiedzać miasto i okolice. Tego dnia oglądane były: Kalatówki, pustynia brata Alberta, Muzeum Kasprowicza w willi Harenda, Dom Inaczej, Muzeum Władysława Hasiora. Zakończenie dnia to ponownie uczestnictwo w Mszy św. i udział w uroczystej procesji ze świecami i pochodniami wokół kościoła.

28 kwietnia – poniedziałek – to już czas powrotu. Jednak jeszcze zdążyliśmy zatrzymać się w Wieliczce, zjechać do kopalni trasą turystyczną, a nawet zaśpiewać w KAplicy św. Kingi ku zadowoleniu zwiedzających.

Cała ta wyprawa to było wspaniałe przeżycie, za które dziękujemy p. Dariuszowi Rynkowskiemu oraz ks. proboszczowi Mieczysławowi Kozłowskiemu, który udzielił nam wsparcia i zachęty.

2018-07-26T12:32:49+02:00