Zjazd Federacji Caecilianum w Warszawie

W niedzielę 23 listopada 2014 r. z okazji jubileuszu XX – lecia działalności Federacji Caecilianum (do której nasz chór należy) odbyło się w Warszawie spotkanie wybranych chórów reprezentujących Oddziały Federacji.

Tego dnia w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie połączone chóry uczestniczyły śpiewem w Mszy św. o godz. 12.00.
Następnie podczas Gali Jubileuszowej odbyła się prezentacja utworów wyróżnionych w konkursie kompozytorskim na Hymn Federacji oraz wręczenie medali i wyróżnień.

Medal Gloriam Dei Cantare za zasługi dla rozwoju Federacji Caecilianum otrzymał chór „Vincentinum”. Takim samym medalem wyróżniono organistę Bazyliki mgr Dariusza Rynkowskiego, a zarazem dyrygenta chóru Vincentinum oraz prezes chóru i kronikarza – Elżbietę Czechak.

Do Warszawy pojechała delegacja chóru w osobach Dariusz Rynkowski i Elżbieta Czechak. Po Gali nastąpił Koncert Jubileuszowy, w czasie którego połączone chóry wraz z solistami i orkiestrą symfoniczną Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Warszawie wykonali „Mszę C-dur” „Koronacyjną” W. A. Mozarta.

2018-07-26T12:47:47+02:00