5. Ogólnopolski Festiwal Chóralny „Ave Maria”

Po zgłoszeniu naszego chóru przez dyrygenta Dariusza Rynkowskiego do uczestnictwa w V Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym „Ave Maria” czekaliśmy z niecierpliwością, czy zostanie ono przyjęte.

Gdy przyszła odpowiedź pozytywna z radością zintensyfikowaliśmy przygotowania. I tak w sobotę 14 maja 2016 r. wyruszyliśmy busikiem do Chojnic, by stawić się tam w wyznaczonej porannej godzinie.

Przed swoim występem musieliśmy się rozśpiewać i przygotować, ale po nim mogliśmy wysłuchać kilku kolejnych chórów. Naprawdę przyjemnie było zaistnieć w tak doborowym towarzystwie!

W wolnym czasie wyruszyliśmy po obiedzie na dłuższy spacer, dotarliśmy też nad jezioro z pięknymi żaglówkami, ścieżkami spacerowymi. Pogoda była w sam raz na wdychanie świeżego powietrza i odpoczynek ze śpiewem.

O godz. 18.00 chóry zebrały się w kościele, uczestnicząc w Mszy św. zaśpiewały razem „Gaude Mater”, a po zakończeniu ogłoszono wyniki festiwalowych przesłuchań. Chór „Vincentinum” w ramach oceny zmieścił się w „brązowym paśmie”, co jest bardzo dobrym wynikiem, tym bardziej, że wśród uczestników było kilka chórów młodzieżowych.

2018-07-26T12:49:50+02:00