Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła – 11.11.2018

1. Modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.

2.
W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek
– św. Jozafata;
we wtorek
– wspomnienie pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna;
w sobotę
– św. Elżbiety.

3. Dziś – 11 listopada przypada – 100. rocznica odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Cud niepodległości był możliwy dzięki całemu Narodowi, który nie pogodził się nigdy z obcym panowaniem. Każde pokolenie składało swoją ofiarę krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy nigdy nie stracili nadziei, że warto żyć i umierać dla niepodległej Polski. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 16.00. W tej Mszy św. weźmie udział 400 rowerzystów z XII Bydgoskiego Rajdu Niepodległości.

4. Zapraszamy dzieci, chętne do udziału w jasełkach Bożonarodzeniowych, na spotkanie w najbliższą sobotę 17 listopada na godz. 11.00 do salki Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej ( Dzieci Maryi ) nad zakrystią.

5. W przyszłą niedzielę 18 listopada, członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza, po Mszach św. będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwalą na wsparcie działania Centrum Opieki Preinatalnej św. Łazarza (Hospicjum preinatalne), które ma pod opieka rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki 50zł. Zachęcamy do wsparcia.

6. Wychodząc z kościoła można nabyć: Przewodnik Katolicki i naszą gazetkę „Dla Rodziny”.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Halina Kliche, Leokadia Mąka, Zofia Osińska, Stefania Woźna, Jan Twarowski – ich dusze powierzmy Miłosierdziu Bożemu, Dobry Jezu a nasz Panie…

Ks. Mieczysław Kozłowski CM – proboszcz

 

Archiwum ogłoszeń duszpasterskich

2018-11-20T23:16:49+01:00