Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła – 18.11.2018

1. Modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
we wtorek
– św. Rafała Kalinowskiego;
w środę
– Ofiarowanie NM Panny;
w czwartek
– św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej;
w sobotę
– św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

3. Dzisiaj członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza, po Mszach św. będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Preinatalnej św. Łazarza (Hospicjum preinatalne), które ma pod opieka rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki 50 zł. Zachęcamy do wsparcia.

4. Ksiądz Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy kieruje księdza Krzysztofa Dończyka do pracy jako kapelana DPS w Zdunach koło Krotoszyna. Msza św. w intencji ks. Krzysztofa w poniedziałek o godz. 18.00.

5. Przypominamy młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania o kolejnym Dniu Skupienia w sobotę 24 listopada o godz. 10.00 w bazylice.

6. Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy na kolejne spotkanie w poniedziałek 26 listopada o godz. 19.00 w auli św. Krzyża.

7. Nasz Chór „Vincentinum” zaprasza z okazji swojego 90 lecia na koncert w bazylice w sobotę 24 listopada o godz. 17.15.

8. Zapraszamy na Koncert Niepodległościowy Macieja Miecznikowskiego z zespołu „Leszcze” w niedzielę 25 listopada po Mszy św. o godz. 18.00.

9. Wychodząc z kościoła można nabyć: Przewodnik Katolicki i naszą gazetkę „Dla Rodziny”.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Leśniarek, Katarzyna Wenclowicz, Jędrzej Derengowski – ich dusze powierzmy Miłosierdziu Bożemu, Dobry Jezu a nasz Panie…

Ks. Mieczysław Kozłowski CM – proboszcz

 

Archiwum ogłoszeń duszpasterskich

2018-11-21T00:02:51+01:00