Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla – 26.11.2018

 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz naszego Stowarzyszenia Miłosierdzia. Wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza zebrali na wsparcie działania Centrum Opieki Preinatalnej  12.189 zł i 50 euro. Bóg Zapłać za ofiarność.
 2. We wtorek, 27 listopada – Święto NMP od Cudownego Medalika.  Uroczyste Msze św. z nałożeniem medalika o godz.. 8.00, 9.00 i 18.00.
 3. W liturgii w tym tygodniu w piątek przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
 4. W środę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w sali św. Krzyża.
 5. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00,  wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania Loretańska do NMP., zmiana Tajemnic Różańcowych i spotkanie w sali św. Krzyża.
 6. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.
 7. Spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych grupy parafialnej w poniedziałek 29 listopada  o godz. 19.00 w sali Świętego Krzyża.
 8. Zapraszamy dzieci, chętne do udziału w jasełkach Bożonarodzeniowych, na spotkanie w najbliższą sobotę  1 grudnia na godz. 11.00 do salki Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej ( Dzieci Maryi ) nad zakrystią (wejście od tyłu bazyliki).
 9. Wspólnota „Jan Chrzciciel” ( która w wakacje ewangelizowała na terenie naszej parafii ) u progu Adwentu zaprasza wszystkich, którzy pragną odnowienia swojej wiary i duchowego wzmocnienia na rekolekcje ewangelizacyjne „Kurs Filip”. Rekolekcje odbędą się w dniach  1- 2 grudnia. Zapisy i szczegóły na plakacie i ulotkach.
 10. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu –  rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji Solenizantów: ks. Zdzisława Kaźmierczaka i ks. Andrzeja Rybki.
 11. Roraty w Adwencie od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 i 18.00, a w soboty o godz. 6.00.
 12. W niedzielę 2 grudnia tradycyjna  akcja Młodzieży Misjonarskiej „Zielony Mikołaj”.  Będziemy mogli ofiarami wesprzeć biednych i potrzebujących.
 13. Dzisiaj – w niedzielę – po Mszy św. o godz. 18.00  zapraszamy do bazyliki na Koncert Niepodległościowy Macieja Miecznikowskiego z zespołu „Leszcze” .
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i naszej gazetki „Dla Rodziny”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: – śp. Barbara Hosa, Jadwiga Ogrodzińska, Jacek Śniegocki – Ich dusze powierzmy Miłosierdziu Bożemu, Dobry Jezu a nasz Panie…

Ks. Mieczysław Kozłowski CM – proboszcz

 

Archiwum ogłoszeń duszpasterskich

2018-11-26T11:11:31+01:00