Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Świętej Rodziny – 30.12.2018

 

 1. Dziś niedziela Świętej Rodziny, zechciejmy pochylić się nad sprawami swoich rodzin, podejmujmy działania, aby nie były tylko grupami ludzi mieszkającymi pod wspólnym dachem, ale stawały się wspólnotami uczniów Chrystusa.
 2. We wtorek, 1 stycznia, Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki . W tym dniu modlimy się o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie, a także w intencji ks. Proboszcza Mieczysława Kozłowskiego z racji imienin. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 10.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. Przed południem odwiedzimy chorych w domach.
 4. W sobotę 5 stycznia Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00,  wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania Loretańska do NMP., zmiana Tajemnic Różańcowych i spotkanie w sali św. Krzyża.
  Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu Parafialnego Regionalnego Zespołu  „Giewont” z Zakopanego Olczy.
 5. Zespól ubogaci liturgię  Mszy św.  w niedzielę  o godz. 8.30, 10.00 i 11.30.
 6. W niedzielę, 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji świętem Trzech Króli. W tym dniu modlimy się w intencji misji, ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na misje. W tym dniu błogosławimy kredę i kadzidło.
 7. Zapraszamy także na VI Bydgoski Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się Mszą Św. o godz. 11.00 w Kościele śo. Andrzeja Boboli ( pl. Kościeleckich 7 ) . Uczestnicy wyrusza o godz. 12.30 i przejdą ulicami: Bernardyńską, Zbożowy Rynek, Toruńską do Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”.
 8. W piątek 28 grudnia zmarł ks. Andrzej Starzyński – Misjonarz pochodzący z Bydgoszczy.  Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 3 stycznia 2019 r. w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 11.00. Po Mszy śo. odprowadzenie do Grobowca Księży Misjonarzy. Pamiętajmy o zmarłym Kapłanie w naszych modlitwach.
 9. Z wizytą duszpasterską odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach: PLAN KOLĘDY tej podstronie.
  Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00. Woda święcona znajduje się przy zakrystii. Plan kolędy jest zamieszczony w gazetce parafialnej „Dla Rodziny”.
 10. W okresie kolędy w kancelarii parafialnej kapłan dyżuruje tylko w godzinach przedpołudniowych.

 

Ks. Mieczysław Kozłowski CM – proboszcz

 

Archiwum ogłoszeń duszpasterskich

2019-01-01T13:02:09+01:00