Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019

 1. Wielki Post to czas, w którym chrześcijanin podejmuje pewne ofiary i wyrzeczenia. Czyni to z miłości do Boga, ale również dla zadośćuczynienia za własne grzechy i za grzechy całej ludzkości. Dlatego uczyńmy wszystko, aby w tym okresie poświęcić więcej czasu na spotkanie z Bogiem i przyjść na Drogę Krzyżową czy też na Gorzkie Żale. Wierni w nich uczestniczący mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za jednego ze swoich zmarłych.
 2. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.
  Drogę Krzyżową
  odprawiamy w piątki: dla dorosłych o godz. 30 i 17.30;
  dla dzieci o godz. 16.30; dla młodzieży, studentów i dorosłych o godz. 19.30.
 3. W środę przypada 6 rocznica wyboru papieża Franciszka – pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Świętym.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 modlić będziemy się w intencji ks. Józefa Parafiniuka z racji Jego imienin.
 5. Parafia św. Wincentego a’Paulo w Bydgoszczy przeżywać będzie wielkie wydarzenie. Po 40 latach wędrujący wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, przybędzie ponownie do parafian Bazyliki św. Wincentego a’Paulo. Na godne przyjęcie przygotowujemy się przez Misje Święte, które rozpoczynają się 24 marca br.
  Szczegółowy program Misji św. i Nawiedzenia obrazu MB Częstochowskiej zmieszczony jest w przygotowanej książeczce którą można zabrać dla siebie i najbliższych przy wyjściu  z kościoła.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowani a – Kurs Filipa – rozpocznie się w sobotę 16 marca o godz. 10.00 w bazylice.
 7. W biurze parafialnym można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej, nabyć świece „Paschaliki” i kartki świąteczne oraz  zamówić intencje mszalne od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 12.00 i od 16 do 18.00.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, także naszego tygodnika parafialnego „ Dla Rodziny”.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Teresa Kwasek, Janina Bielawska, Ewa Świętosławska, Irena Kwasek, Zofia Drozd, Henryk Wesołowski, Halina Ciemniak, Maria Czapara – Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…

Ks. Mieczysław Kozłowski CM – proboszcz

 

Archiwum ogłoszeń duszpasterskich

2019-03-08T19:22:09+01:00