Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019

 1. Nasza wspólnota parafialna przygotowuje się do wielkiego wydarzenia. Po 40 latach wędrujący wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, przybędzie ponownie do parafian Bazyliki św. Wincentego a Paulo.

  Na godne przyjęcie przygotowujemy się przez Misje Święte, które rozpoczynają się dzisiaj w niedzielę, 24 marca br. Serdecznie witamy Ojców Misjonarzy: ks. Emiliana Sigel i ks. Andrzeja Dębskiego ze Zgromadzenia Księży Pallotynów.

  Szczegółowy program Misji św. i Nawiedzenia obrazu MB Częstochowskiej zmieszczony jest w przygotowanej książeczce którą można zabrać przy wyjściu z kościoła. Można nabyć w kościele i biurze parafialnym materiały do dekoracji naszych okien.

 2. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.

 3. W poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz 15 rocznica powstania Diecezji Bydgoskiej. W tym dniu Siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia odnawiają śluby zakonne. Zgromadzenie polecamy Bogu prosząc o liczne i dobre powołania.

 4. W biurze parafialnym można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej, nabyć świece „Paschaliki” i kartki świąteczne oraz  zamówić intencje mszalne od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 12.00 i od 16 do 18.00.

 5. Droga Krzyżowa ulicami Bydgoszczy w sobotę 30 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.30 w Katedrze – zakończenie w Bazylice św. Wincentego a Paulo.

 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, także naszego tygodnika parafialnego „ Dla Rodziny”.

 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marek Wyrzykowski, Leon Engelhardt, Eugenia Szopieraj, Maria Chowańska, Gerard Buchta, Elżbieta Oszywa, Roman Goc, Halina Bałka – Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie

2019-03-24T14:11:04+01:00