Ogłoszenia duszpasterskie – 21.04.2019 – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Drogim Parafianom oraz wszystkim Gościom, składamy serdeczne życzenia; wielu łask Bożych, pokoju i radości. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was wszystkich swoim błogosławieństwem i umacnia w pokonywaniu ludzkich słabości, abyście mogli trwać w dobrym i przynosić obfite owoce chrześcijańskiego życia. Szczęść Wam Boże!
  2. Serdeczne słowa podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i głębokie przeżycie Triduum Paschalnego. Szczególne wyrazy uznania kierujemy pod adresem wszystkich, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański, posprzątali kościół i zadbali o należyty jego wystrój. Dziękuję kapłanom, Bratu Piotrowi, Panu Karolowi, Panu Organiście, Orkiestrze, Służbie Liturgicznej, grupom parafialnym, młodzieży, niosącym baldachim i sztandary. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty. Przy tej okazji dziękujemy za życzliwość i dobroć okazywaną nam kapłanom, za przesłane życzenia i różnego rodzaju pomoc materialną i duchową. Bóg zapłać.
  3. W poniedziałek – drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte odprawiamy jak w niedzielę. Na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji solenizantów: ks. Wojciecha Niezabitowskiego, ks. Jarosława Biedronia i ks. Jarosława Zielińskiego. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na potrzeby KUL.
  4. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.
  5. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jezus powiedział do siostry Faustyny: „Jestem miłością i miłosierdziem samym” i polecił jej, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jaki ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata:  Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem „Jezu ufam Tobie”, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną godziną Miłosierdzia (o godz. 15.00 ), obchodzenie święta Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.
  6. W środę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w sali św. Krzyża.
  7. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Stowarzyszenia Cudownego Medalika.
  8. Od maja do końca września w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, w zamian odprawiać będziemy Mszę św. o godz. 20.00.
  9. Przed bazyliką można nabyć nowe zdjęcia z zakończenia nawiedzenia obrazu MB Częstochowskiej.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bronisław Piotrowski, Janina Gabrysiak, Jan Litwin, Jan Lewiński, Janina Przybyła, Ewa Chmara, Regina Rogozińska, Irena Firyn Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…

Ks. Mieczysław Kozłowski CM – proboszcz

 

Archiwum ogłoszeń duszpasterskich

2019-04-17T22:22:20+02:00