Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019

 1. Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.
 2. Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Kapłan jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła do nas. Prośmy w swoich modlitwach o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W naszych modlitwach nie zapominajmy także o tych, którzy są pasterzami w naszej bazylice. Prośmy dla nich o potrzebne Boże łaski i dary Ducha Świętego w tej niełatwej posłudze.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  we wtorek – św. Macieja Apostoła
  w czwartek – św. Andrzeja Boboli Pr. i M. – patrona Polski
 4. Dziś o godz. 11.00 grupa parafialna dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 grupa dzieci ze Szkoły Muzycznej przeżywać będzie uroczystość I Komunii Świętej.
 5. Stowarzyszenie Miłosierdzia Św. Wincentego a’Paulo zaprasza na spotkanie w poniedziałek 13 maja o godz. 17.00 w Auli św. Krzyża.
 6. Próba generalna dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się 18 maja o godz. 10.00 w bazylice – obecność obowiązkowa.
 7. Rocznica I Komunii dla dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły pierwszy raz Komunię Świętą  obchodzona będzie 26 maja na Mszy św. o godz. 11.30.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, także naszego tygodnika parafialnego „ Dla Rodziny”.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stefania Hołubiczko, Barbara Nowicka, Sylwester Tomczak, Łucja Fiałkowska, Zofia Łapacz, Ładysław Milancej Bogna Doktor   – Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a  nasz Panie…

Ks. Mieczysław Kozłowski CM – proboszcz

 

Archiwum ogłoszeń duszpasterskich

2019-05-11T01:50:40+02:00