Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019

  1. Dziś, Dzień Matki – pamiętajmy w modlitwach o naszych kochanych Mamach – żyjących i zmarłych.
  2. Dzisiaj odbędą się główne uroczystości jubileuszowe Wincentyńskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Stryszek”, działającego od 50 lat przy naszej parafii. Jubileuszowe spotkanie rozpoczniemy o godz. 14.00 w Auli Świętego Krzyża, o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za 50 lat działalności duszpasterstwa. Sympatyków i osoby związane z działalnością „Stryszka” serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Z tej racji w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. o godz. 8.00 odprawiać będziemy procesje błagalne do krzyża. W liturgii Kościoła w środę -Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek – Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, w sobotę św. Justyna.
  4. Od soboty- zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00, a  w soboty i w niedziele o godz. 17.30.
  5. 1 czerwca, Dzień Dziecka. Pamiętajmy w tym dniu o naszych dzieciach i wypraszajmy dla nich Boże Błogosławieństwo i mądrość życia.
  6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę, 8 czerwca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00.
  7. W środę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w sali św. Krzyża.
  8. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, tradycyjnie w naszej parafii odbędzie się „Słoneczna Niedziela”. To czas dla młodych ludzi, którzy śpiewem i muzyką świadczą o Panu Bogu by w ten sposób zdobyć fundusze na rekolekcje, wyjazdy wakacyjne i rok szkolny dla najbiedniejszych dzieci i młodzieży.
  9. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj do skarbon na rzecz najuboższych i potrzebujących.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Eugeniusz Wozny, Benigna Derdowska i Zbigniew Wiśniewski Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie… 
2019-05-26T23:19:07+02:00