Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela zwykła – 23.06.2019

 1. „Bóg zapłać” za ofiary, dla najuboższych, składane dzisiaj do skarbon na potrzeby Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
 2. Dzisiaj po sześciu latach ks. Proboszcz Mieczysław Kozłowski o godz. 10.00 odprawi(ł) dziękczynną Mszę Św. za sześć lat posługi duszpasterskiej w Bazylice. Ks. Proboszcz z własnej woli nie podjął trzeciej kadencji. Dziękując Mu za wieloletnią, gorliwą i pełną oddania posługę w naszej wspólnocie parafialnej życzymy obfitości łask Bożych, opieki Maryi Niepokalanej, wstawiennictwa świętych i błogosławionych Zgromadzenia Misji , a szczególnie św. Wincentego aPaulo.
 3. Trwają nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W niedzielę o godz. 17.30, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 6. w Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
 7. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  W tym dniu w naszej Bazylice można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tj.: uczestnictwo we Mszy św. z przyjęciem Komunii świętej, odmówienie modlitwy Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga w intencjach papieża Franciszka.
  Msze św. z homilią o godz. 8.00, 9.00 i 18.00. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Świętej.
  W tym dniu imieniny obchodzi  Brat Piotr Ziomber. W intencjach solenizanta modlić się będziemy na Mszy św.  o godz. 18.00.
 8. W środę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i  Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w sali św. Krzyża.
 9. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Stowarzyszenia Cudownego Medalika.
 10. Decyzją przełożonych Zgromadzenia Misji i biskupa diecezji bydgoskiej na stanowisko Superiora i Proboszcza naszej parafii został mianowany ks. Sławomir Bar CM. W niedzielę 30 czerwca Zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00 podczas której ksiądz Sławomir Bar zostanie wprowadzony na Urząd Proboszcza.
 11. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która przybliża nam bieżące sprawy w duchu wiary.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp.  Urszula Biernat, Anna Rozpłoch, Gertruda Krzemińska, Zygmunt Piotrowski, Andreas Dynas, Mirosław Zalech Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie… 
2019-06-28T16:18:04+02:00