Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019

 1. Bóg zapłać za modlitwę w intencji parafii i kapłanów, a także za wszelkie ofiary złożone na naszą bazylikę.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  W środę – Maksymiliana Marii Kolbego
  w sobotę – św. Jacka.
 3. W środę, 13 sierpnia, kolejna rocznica objawień fatimskich. Modlitwę różańcową odmówimy po mszy św. 18.00.
 4. W duchowej łączności z tysiącami pielgrzymów zdążających do tronu Pani Jasnogórskiej zapraszamy na  XXX  Pielgrzymkę Maksymiliańską w intencji otrzeźwienia Narodu. Zbiórka pielgrzymów w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa na Pl. Piastowskim w środę 14 sierpnia br. o godz. 15.30.  Po Mszy Św. odpustowej  o godz. 18.00 w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego na Osowej Górze zapraszamy pielgrzymów na poczęstunek.
 5. W czwartek, tj. 15 sierpnia – obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu w kościołach święcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól i łąk. Uroczystość ta jest świętem nakazanym. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej oraz do powstrzymania się od prac niekoniecznych. Msze święte odprawimy jak w niedzielę.
 6. Informujemy, że obraz i relikwie św. Jana Pawła II w naszym kościele zostały przeniesione na filar z prawej strony ołtarza.
 7. Wypoczywającym na urlopach życzymy słonecznej pogody i Bożej opieki, a nam wszystkich pracującym niech łaski wyprasza Matka Najświętsza.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Regina Stykowska, Jan Nowak, Irena Paczek, Mateusz Muňoz Trejo, Irena Lewandowska – Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…
 9. Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa naszego Patrona Św. Wincentego a Paulo.
2019-08-11T00:40:54+02:00