Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 1.12.2019

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu. Wszystkich Parafian, dzieci i młodzież zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 lub 18.00, w soboty tylko o 6.00. Dzieci zapraszamy z lampionami, a dorosłych ze świecami.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  we wtorek – wsp. św. Franciszka Ksawerego, kapłana
  w piątek – wsp. św. Mikołaja, biskupa
  w sobotę – wsp. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  W niedzielę, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – po Mszy o godz. 11.30 – Godzina Łaski, w ramach której adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  w czwartek – o godz. 8.00 Msza św. w intencjach Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich Rodziców i Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  w piątek – okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30. O godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.30. nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed południem odwiedzimy chorych w domach.
  w sobotę – Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót. Później zmiana Tajemnic Różańcowych i spotkanie w sali św. Krzyża.
 4. W kancelarii parafialnej można nabyć świece wigilijne Caritas, kartki świąteczne i opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy by na naszych stołach świątecznych był opłatek pobłogosławiony przez kapłana – bowiem to znak dzielenia się w łączności ze wspólnotą wierzących.
 5. Rekolekcje Adwentowe dla dorosłych rozpoczną się 15 grudnia, w III niedzielę Adwentu. Nauki wygłosi o. Łukasz Buksa OFM, franciszkanin.
 6. Za tydzień w naszej parafii tradycyjne nasze małe święto – przeżywać będziemy wraz z młodzieżą akcję tzw. Zielonego Mikołaja. Ofiary zebrane po każdej Mszy św. przeznaczone będą na wigilię i paczki świąteczne dla najuboższych z naszego otoczenia.
 7. Przy wyjściu z kościoła Służba Liturgiczna rozpowszechnia opłatki, sianko i świece Caritas. Bóg zapłać za ofiary.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Łabędzki, Krystyna Kupidłowska, Teresa Wesół – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
2020-01-03T23:59:03+01:00