Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019

 1. Bóg zapłać wielkie za ofiary składane do skarbon na rzecz naszych ubogich braci.
 2. W wtorek w dzień Wigilii spowiadamy od 6.00 do 12.00.
 3. W wtorek, 24 grudnia, Wigilia świąt Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno się też spożywać alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Świętej Rodziny, zostawiamy jedno wolne nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie najstarsza osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając Wieczny odpoczynek… Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia miłości i przebaczenia. To czas świąt rodzinnych dlatego nie zapominajmy o sobie, wspierajmy się i umacniajmy w tym świętym czasie. Pasterkę odprawimy w naszej bazylice o godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na obronę życia nienarodzonych dzieci.
 4. W środę, 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego;
  Nie będzie Mszy św. o godz. 6.00, a także jutrzni o 8.30.
 5. W czwartek, 26 grudnia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika;
  Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby KUL-u.
 6. W piątek, 27 grudnia święto św. Jana, Apostola i Ewangelisty; z racji tego wspomnienia na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 nastąpi obrzęd poświęcenia wina.
 7. W sobotę, 28 grudnia święto świętych Młodzianków, męczenników.
 8. Wychodząc z kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, wodę święconą i sianko. Serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy by na naszych stołach świątecznych był opłatek pobłogosławiony przez kapłana jest to bowiem znak dzielenia się w łączności ze wspólnotą wierzących, a także nasza duchowa tradycja.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Łucja Damska, Helena Galicka, Urszula Stencel, Piotr Pawlak, Gabriela Maliszewska, Janina Grabarska, Władysława Szewc, Ryszard Stranc, Aleksy Ordoński, Konstancja Knychała Wieczny – odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Sławomir Bar CM
proboszcz parafii

2020-01-20T14:29:39+01:00