Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła – 16.02.2020

 1. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę Liturgii Godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św.

 2. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 15.00 delegacja z naszej parafii na czele z Księdzem Asystentem Grzegorzem Duchnikiem CM, odebrała z rąk metropolity białostockiego, abpa Tadeusza Wojdy, relikwie bł. ks. Michała Sopoćki – spowiednika siostry Faustyny. Uroczyste zainstalowanie relikwii w naszej bazylice będzie miało miejsce 23 lutego na Mszy o godz. 10.00.

 1. Składka na potrzeby naszej Bazyliki zbierana w ubiegłą niedzielę, 9 lutego wyniosła 14 065 zł. Inwestycje jakie w ostatnim czasie zostały przez nas podjęte to:
  – rachunek za ogrzewanie całej bazyliki, łącznie z salkami, za miesiąc styczeń wyniósł 24 302 zł.
  – trwają prace remontowe domu przy ul. Nasypowej, który będzie służył dla potrzebujących zwłaszcza dla rodzin i ofiar przemocy, zakończyliśmy adaptację piętra, wymieniliśmy całą instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną; trwają prace wykończeniowe parteru budynku oraz ocieplania z zewnątrz oraz porządkowania ogrodu.
  Dziękujemy Wam bardzo za troskę o nasze wspólne dobro, którym jest ta świątynia i nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia.

 2. W tym tygodniu w liturgii:
  w piątek – święto Katedry św. Piotra Apostoła,
  w sobotę o godz. 8.00 Msza św. w intencjach Stowarzyszenia Cudownego Medalik

 3. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Medjugorie by pokłonić się Matce Bożej i nabrać Bożego Ducha. Wyjazd odbędzie się w dniach od 18 – 25 maja 2020 r. Wszelkie informacje w gablocie przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy.

 4. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich: Przewodnika Katolickiego i tygodnika parafialnego Dla Rodziny.

 5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Adam Kocurek, Andrzej Pliszka, Zygmunt Tyczyński, Aleksander Skibiński, Janina Rybacka, Teresa Gostyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2020-02-16T13:41:32+01:00