Ogłoszenia duszpastersie – II Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020

 1. Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane dziś na tacę, które będą przeznaczone na utrzymanie naszego wspólnego dobra, którym jest ta bazylika.
 2. Wielki Post to czas, w którym chrześcijanin przez post, modlitwę i jałmużnę zbliża się do Boga i otwiera na potrzeby człowieka. Czyni to z miłości do Pana, ale również dla zadośćuczynienia za własne grzechy i za grzechy całej ludzkości. Dlatego uczyńmy wszystko, aby w tym okresie poświęcić więcej czasu na spotkanie z Jezusem przyjść na Drogę Krzyżową czy też na Gorzkie Żale. Wierni w nich uczestniczący mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za jednego ze swoich zmarłych.
 3. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.
  Drogę Krzyżową
  odprawiamy w piątki: dla dorosłych o godz. 30 i 17.30;
  dla dzieci o godz. 16.30; dla młodzieży, studentów i dorosłych o godz. 19.30.
 4. W każdą niedzielę na godz. 8.30 zapraszamy na wspólną modlitwę Liturgią Godzin – jutrznią z katechezą dla dorosłych. Modlimy się wtedy zwłaszcza za wątpiących
  i niewierzących.
 5. W piątek przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka, pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Świętym.
 6. Ostatnie, dwudniowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania rozpocznie się w sobotę, 14 marca o godz. 10.00 w bazylice.
 7. Wspólnota Uwielbienia „Magnificat” zaprasza osoby pragnące odkryć na nowo Słowo Boże, na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się 9 marca o godz. 19.00 w Kaplicy Akademickiej i będzie trwało przez 10 kolejnych tygodni.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Przewodnika katolickiego i naszej gazetki parafialnej Dla Rodziny.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Zbigniew Wąsikowski, Jadwiga Kudlińska, Jadwiga Waliszko, Zbigniew Adamczewski – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2020-03-05T22:40:57+01:00