Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna, 26.04.2020

 1. Powoli wracamy do stałego planu zajęć duszpasterskich. Msze św. i nabożeństwa odprawiane są wg stałego porządku (liczba uczestników ograniczona jest w naszej bazylice do 200 osób, obowiązkowe jest także noszenie maseczek ochronnych). Spotkania grup parafialnych, Komunia św. dla chorych w domach i sakrament bierzmowania są zawieszone do odwołania. I Komunia św. dla dzieci, zaplanowana jest w naszej parafii na październik.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  w środę –
  święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy
  w piątek –
  wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika; jest to również I piątek miesiąca
  w sobotę –
  przeniesiona z niedzieli uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego, czyli o godz. 6.00, 7.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 18.00;
 3. W niedzielę, 3 maja obchodzony jest Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Wspierajmy, zwłaszcza modlitwą, tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa i módlmy się o nowych kandydatów do tej drogi.
 4. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj, który jest poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, a także odmawiania litanii do Najświętszej Maryi Panny indywidualnie. Nabożeństwa odprawiamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W niedzielę zapraszamy również na godz. 20.30 do naszego ogrodu misjonarskiego, aby wspólnie modlić się litanią do Matki Bożej. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.
 5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Leon Płóciennik, Melania Mioduszewska, Helena Fabiszewska, Bronisława Baum – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Sławomir Bar CM
proboszcz

2020-05-28T20:41:48+02:00