Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.05.2020

 1. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę Liturgią Godzin – jutrznię, połączoną z katechezą dla dorosłych. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  we wtorek – św. Filipa Neri kapłana; w tym dniu przypada także Dzień Matki, pamiętajmy w modlitwach o naszych kochanych Mamach, tych żyjących i tych zmarłych.
  w piątek – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej
 3. Wspólnota „Magnificat” zaprasza do bazyliki na modlitwę uwielbienia w każdy poniedziałek od godz. 19.00. W sposób szczególny zapraszamy mamy w stanie błogosławionym i pragnących potomstwa.
 4. Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W niedzielę zapraszamy również do naszego ogrodu misjonarskiego na godz. 20.30na litanię do Matki Bożej i Apel Jasnogórski oraz modlitwę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 5. Zapraszamy na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę, 23 maja na godzinę 17.30. Modlitwę rozpoczniemy od nabożeństwa majowego, następnie Msza św. a po niej różaniec prowadzony przez wspólnoty Żywego Różańca, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia i zakończenie czuwania Mszą św. o pólnocy. Niech Duch Święty ożywia nasze serca i zapala w nas ogień miłości.
 6. W Seminarium Księzy Misjonarzy w Krakowie w sobotę, 23 maja, klerycy Artur Wojcieszak, Hubert Kowalewski i Wojciech Kaczmarek pochodzący z Bydgoszczy, otrzymali święcenia diakonatu. Wspierajmy w modlitwach naszych braci i prośmy o święte powołania kapłańskie i zakonne.
 7. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj do skarbon na rzecz najuboższych i potrzebujących.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Urszula Dudziak, Teresa Wyżgowska, Paweł Chudnik, Jan Zakrzewski, Daniela Ptaszyńska, Bożena Sierczyńska- Nowak, Maria Galewska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Sławomir Bar CM
proboszcz

2020-05-24T09:31:35+02:00