Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła – 09.08.2020

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  2. Poniedziałek – św. Wawrzyńca diakona i męczennika
  3. Piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego prezbitera i męczennika
  4. W sobotę, tj. 15 sierpnia – obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu w kościołach święcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól i łąk. Uroczystość ta jest świętem nakazanym. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej oraz do powstrzymania się od prac niekoniecznych. Msze święte odprawimy jak w niedzielę.
  5. Msza św. sprawowana w trzecią sobotę miesiąca naszym cmentarzu parafialnym w intencji zmarłych, ze względu na przypadającą w tym dniu Uroczystość zostaje odwołana.
  6. Wypoczywającym na urlopach życzymy słonecznej pogody i Bożej opieki, a nam wszystkich pracującym niech łaski wyprasza Matka Najświętsza.
  7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę a przeznaczone na utrzymanie naszej Bazyliki.
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp.: Marian Dąbrowski, Mariola Kukowska i Barbara Rafałko. Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…
  9. Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona św. Wincentego a Paulo

Ks. Sławomir Bar CM
           proboszcz

2020-08-09T21:47:10+02:00