Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 30.08.2020

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – święto poświęcenia kościoła katedralnego w Bydgoszczy, w czwartek – wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 2. We wtorek, 1 września, 81 rocznica wybuchu II wojny światowej – w intencji poległych w obronie Ojczyzny modlić się będziemy na Mszy Św. o godzinie 18.00.
 3. Spotkania dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędą się 1 i 2 września o godz. 16.30 dla kandydatów i świadków, a uroczysta Msza św. na której zostanie udzielony sakrament bierzmowania będzie miała miejsce w czwartek, 3 września o godz. 18.00
 4. W tym tygodniu również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  w czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencjach Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich Rodziców i Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  w piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.30. nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed południem odwiedzimy chorych w domach.
  w sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót, zmiana Tajemnic Różańcowych, a następnie spotkanie w Auli Świętego Krzyża.
 5. Składamy podziękowania za złożone ofiary na rzecz dzieci ze szpitala onkologicznego zebraliśmy 23 360 zł. Bóg zapłać za Waszą troskę i dobre serca.
 6. W każdą niedzielę zapraszamy Was, moi drodzy, na godzinę 8.30 na wspólną modlitwę Liturgii Godzin – jutrznię,
  z katechezą dla dorosłych. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św. O godz. 9.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.30 uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci szkolnych i przedszkolaków. To Msza św. dedykowana zwłaszcza dla naszych najmłodszych pociech i dlatego też dołożymy wszelkich starań by te Msze św., były czasem spotkania dzieci z Uczniowie klas pierwszych niech przyniosą plecaki szkolne do poświęcenia. Msza św. dla młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godz. 18.00.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie polecamy Przewodnik Katolicki.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Barbara Murzynowska, Lech Radzimowski, Wanda Hassek, Krystyna Mazurkiewicz, Stanisława Paszko, Gertruda Ewertowska – Romanowska, Irena Palicka – Pawlik – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2020-08-30T09:40:34+02:00