Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020

  1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę przeznaczone na potrzeby naszej bazyliki.
  2. W tym tygodniu w liturgii:
   w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
   we wtorek – wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
   w środa – wsp. św. Korneliusza i Cypriana, męczenników;
   w piątek – święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.
  3. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 na wspólną modlitwę Liturgii Godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św. o godz. 9.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  4. Przewodniczących wspólnot i grup działających przy naszej parafii zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej, które odbędzie się w niedzielę, 20 września o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża.
  5. Spotkanie dla rodziców, których dzieci miały przystąpić do I Komunii św. w ubiegłym roku szkolnym odbędzie się 14 września 2020 roku o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża.
  6. W trzecią sobotę miesiąca, 19 września o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji zmarłych. Msza sprawowana będzie w kaplicy cmentarnej na naszym cmentarzu na Bielawkach.
  7. W niedzielę, 27 września o godz. 13.00, przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Wincentego a Paulo. Mszę św. odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. bp Antoni Długosz. Po uroczystej Mszy św. zapraszamy na wspólne świętowanie, z tyłu bazyliki.
  8. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoje próby chór parafialny Vincetinum. Osoby zainteresowane śpiewem w tym chórze prosimy o zgłaszanie się do pana organisty.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Przewodnika katolickiego i gazetki parafialnej Dla Rodziny.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Mikołaj Syka, Jadwiga Mankiewicz, Władysław Szefliński, Hieronim Walentowicz –Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Sławomir Bar CM
proboszcz

2020-09-14T16:07:47+02:00