Ogłoszenia duszpasterskie – 1 sierpnia 2021 roku XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj rozpoczyna się sierpień, który przeżywamy jako miesiąc trzeźwości. Zachęcamy serdecznie do podjęcie trudu wyrzeczenia i powstrzymanie się od nadużywania alkoholu. Ten dar ofiarujmy w intencji naszych rodzin dotkniętych chorobą alkoholową
 2. W tym tygodniu  w liturgii wspominamy:
  środa
  Św.  św. Jana Marii Vianneya
  piątek
  św. święto Przemienienia Pańskiego
 3. W poniedziałek 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej, Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego, a także odrzucenie przywiązania do grzechu.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek  i sobota miesiąca:
  Pierwszy czwartek
  o godz. 18.00 Msza św. w intencjach Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa, a przed nią o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich Rodziców i Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  Pierwszy piątek
  okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30. O godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.30. nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
  Pierwsza sobotaMsza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 5. Taca inwestycyjna z drugiej niedzieli, przez najbliższe miesiące, przeznaczona będzie na prace remontowe kopuły naszej bazyliki. Wielkie Bóg zapłać za waszą modlitwę i zaangażowanie.
 6. Ofiary zbierane do puszek pod chórem przeznaczone są na pomoc dla poszkodowanych w ostatnich powodziach
 7. Wypoczywającym na urlopach życzymy słonecznej pogody i Bożej opieki, a nam wszystkich pracującym niech łaski wyprasza Matka Najświętsza.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  Śp. Krystyna Wnuk, Jerzy Jagodziński , Ryszard Jankowski –polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie… 

2021-07-31T20:39:49+02:00