Ogłoszenia duszpasterskie – 15 sierpnia 2021 roku UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

 1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.
 2. Dziś, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, obchodzimy także 101. rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszego kraju.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  poniedziałek – wsp. św. Rocha
  wtorek – wsp. św. Jacka, kapłana
  piątek – wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  sobota – wsp. św. Piusa X, papieża
 4. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo organizuje zbiórkę wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci z naszej parafii. Nowe przybory szkolne (piórniki, kredki, długopisy, zeszyty) bądź ofiary, można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii, do końca sierpnia. Serdeczne Bóg zapłać!
 5. W minionym czasie odeszli do wieczności: Leon Sztukowski, Edmund Pilarczyk, Zofia Podsiadła, Marek Świgoń, Irena Herman – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-08-14T15:18:44+02:00