Ogłoszenia duszpasterskie – VII tydzień zwykły

 1. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 na wspólną modlitwę brewiarzową – jutrznię, z katechezą dla dorosłych.
 2. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. gościmy ojca kapucyna, który przygotowuje nas na wprowadzenia relikwii św. o. Pio do bazyliki. Msza św. z wprowadzeniem i instalacją odbędzie się o godz. 10.00, a po niej spotkanie dla czcicieli o. Pio w naszej kawiarence Altruist. Serdecznie zapraszamy. Również dzisiaj odbywa się w naszej bazylice Synodalne Forum Akademickie. Uroczysta Msza św. na zakończenie odbędzie się o godz. 13.00 w bazylice. Szczegółowy plan spotkania na plakacie w gablocie.
 3. W tym tygodniu w liturgii:we wtorek – święto katedry św. Piotra Apostoła,
  w środa – wsp. św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
 4. W piątek, 25 lutego na Mszy św. o godzinie 18.00 rozpocznie się peregrynacja Figury Matki Bożej Róży Duchownej z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. Peregrynacja będzie trwała do niedzieli włącznie. Z tej okazji w sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej wraz ze wspólnotą Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika. O godz. 17.30 różaniec w intencji powołań i powołanych.
 5. Składka na potrzeby bazyliki zbierana w niedzielę, 13 lutego, wyniosła 14 160 zł. Koszt ogrzewania budynku, tzn. kościoła, salek i noclegowni, w styczniu wyniósł 32 870 zł. Cały czas trwają prace remontowe przy ogrzewalni, kończymy instalować agregaty do chłodni na żywność i rozpoczynamy remont pomieszczeń, gdzie będzie znajdować się przychodnia lekarska dla potrzebujących i ubogich.
 6. W naszej wspólnocie witamy dk. Michała Radziwiłła CM, który rozpoczyna swoją praktyką duszpastersko – katechetyczną.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i parafialnej gazetki Dla Rodziny.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Brunon Grzeca, Zygmunt Skibowski, Gabriela Kisielewska, Wiktoria Hnatyszyn – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  ks. Sławomir Bar CMproboszcz
2022-02-19T21:53:56+01:00