Ogłoszenia duszpasterskie – 15 maja 2022 roku

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
  2. Dzisiaj o godz. 11.00 dzieci z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych przeżywa(ły) uroczystość I Komunii Świętej.
  3. Zapraszamy na wspólną modlitwę brewiarzową, którą odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 8.30 oraz w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W niedzielę dodatkowo o godz. 20.30 nabożeństwo majowe w naszym ogrodzie.
  4. Składka na potrzeby bazyliki zbierana w niedzielę, 8 maja, wyniosła 19 690 zł. Główna inwestycja podjęta w ostatnim czasie to kontynuacja remontu dachu i wieży z tyłu bazyliki. Prace zostały podjęte ze względu na przygotowanie do dalszego remontu kopuły. Koszt prac to 193 000 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wsparcie, zwłaszcza modlitewne, naszej wspólnoty.
  5. W sobotę 21 maja w naszym kościele seminaryjnym w Krakowie dk. Krzysztof Krysiński CM, który wywodzi się z naszego duszpasterstwa Młodzieży Misjonarskiej oraz dk. Michał Radziwiłł CM, który w ostatnim czasie przybywał w naszej parafii na praktykach duszpasterskich otrzymają święcenia kapłańskie. Polecamy ich Waszej modlitwie.
  6. W trzecią sobotę miesiąca, 21 maja o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu na Bielawkach sprawowana będzie Msza św. za parafian zmarłych w ostatnim czasie oraz spoczywających na tym cmentarzu.
  7. W niedzielę, 22 maja po Mszy św. wieczornej w kawiarence „Altruist” odbędzie się prezentacja śpiewno-recytacyjna z Dorotą Spychalską pod nazwą „Spotkanie z Maryją”. Wejście do kawiarenki z tyłu kościoła, naprzeciwko placu zabaw.
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Czesława Lipowska, Urszula Kozłowska, Bożena Banaszak – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-05-14T18:54:11+02:00