Ogłoszenia duszpasterskie – 29 maja 2022 roku

 1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że nasza Ojczyzna jest w niebie, a nasze ziemskie pielgrzymowanie ma nas do tego jak najlepiej przygotować. Módlmy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
 2. W tym tygodniu w liturgii:poniedziałek – wsp. bł. s. Marty Wieckiej ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia,
  wtorek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,
  środa – wsp. św. Justyna, męczennika; w tym dniu przypada również Światowy Dzień Dziecka,
  piątek – wsp. św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników.
 3. Od początku czerwca, ulegną zmianie godziny Mszy św. w bazylice. Msze św. w niedziele będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 20.00. Do końca sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
 4. Od piątku trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego przypadającą w najbliższą niedzielę, 5 czerwca. Nowenną modlimy się podczas wieczornego nabożeństwa. W niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy się modlić w intencji księży przeżywających okrągłą rocznicę święceń kapłańskich: ks. Zbigniewa Kopcińskiego CM i ks. Wojciecha Niezabitowskiego CM (50. rocznica), ks. Józefa Parafiniuka CM (40. rocznica) i ks. Macieja Musielaka CM (10. rocznica). Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
 5. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich Rodziców i Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  W sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót, zmiana Tajemnic Różańcowych, a następnie spotkanie w Auli Świętego Krzyża.
 6. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, podczas których modlić się będziemy czcząc Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwa od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej a w soboty i niedziele o godz. 17.30.
 7. W pierwszą niedzielę miesiąca, 5 czerwca o godz. 18.00 Msza św. w intencji o dobrego męża i o dobrą żonę oraz o światło Ducha Świętego dla studentów na czas zaliczeń i sesji egzaminacyjnej.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Monika Nitz – Sews, Kazimiera Zmitrowicz, Helena Więcius – Piotrowska, Urszula Zalewska, Krystyna Szumka, Zdzisław Szymborski, Karolina Beszczyńska, Danuta Nowicka, Jerzy Kuligowski, Józefina Makaryk – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-05-28T21:19:44+02:00