Ogłoszenia duszpasterskie – 11 września 2022 roku XXIV niedziela zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę przeznaczone na prace remontowe kopuły naszej bazyliki. Ze względu na zainteresowanie i Waszą prośbę, pod chórem również dzisiaj można nabyć pamiątkową cegiełkę z fragmentem blachy z latarni zwieńczającej kopułę bazyliki.
 2. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 na wspólną modlitwę brewiarzową z katechezą dla dorosłych. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św. O godz. 9.30 śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  we wtorek – wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  w czwartek – wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
  w piątek – wsp. św. Korneliusza i Cypriana, męczenników;
 4. W trzecią sobotę miesiąca, 17 września o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji zmarłych. Msza sprawowana będzie w kaplicy cmentarnej na naszym cmentarzu na Bielawkach.
 5. Spotkanie dla rodziców, dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 17 października o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża.
 6. W naszej parafii powstają w tym roku nowe wspólnoty. Spotkanie Grupy modlitewnej św. o. Pio odbędzie się w dniu wspomnienia tego świętego, czyli w piątek, 23 września o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża. Spotkanie wspólnoty Młodzi + w czwartek, 29 września o godz. 19.00 również w Auli Świętego Krzyża. Rozwijamy także grupę lektorów. W związku z tym zapraszamy osoby pragnące czytać Słowo Boże w trakcie liturgii. Zapraszamy zwłaszcza młodszych, od 1 klasy szkoły ponadpodstawowej, ale też i osoby w średnim wieku. Wszelkie informacje u ks. Grzegorza Duchnika CM oraz w biurze parafialnym i w zakrystii.
 7. W niedzielę, 18 września podczas Mszy św. o godz. 13.00 będziemy modlić się w intencji ks. Radosława i ks. Grzegorza z racji obchodzonych przez nich niedawno imienin.
 8. W niedzielę, 25 września o godz. 13.00, przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Wincentego a Paulo. Mszę św. odprawi i Słowo Boże wygłosi Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji ks. Paweł Holc CM. W tym dniu poświęcimy ołtarz całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po uroczystej Mszy św. zapraszamy na wspólne świętowanie przed bazyliką, gdzie będzie też można poznać wspólnoty funkcjonujące przy naszej parafii. Do tego dnia będzie się przygotowywać przez cały tydzień począwszy od 19 września, szczegóły na plakacie w gablocie oraz na naszych stronach internetowych.
 9. Spotkanie osób chętnych na wyjazd na pielgrzymkę do Ziemi Świętej odbędzie się w poniedziałek, 19 września o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża.
 10. W minionym ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Jan Dąbski, Lucyna Reszkowska, Irena Wacławska, Henryk Pszczółkowski, Marian Foksiński – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-09-10T16:03:57+02:00