Ogłoszenia duszpasterskie – 6 listopada 2022 roku

 1. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę brewiarzową – jutrznię, z katechezą dla dorosłych.
 2. Modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach odprawiamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu w liturgii: w środę – święto poświęcenia bazyliki Laterańskiej
  w czwartek – wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  w piątek – wsp. św. Marcina z Tours, biskupa
  w sobotę – wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika,
 4. W imieniu ks. Piotra Kobeszko, proboszcza parafii NMP Królowej Rodzin z Białegostoku dziękujemy wszystkim, którzy wsparli w zeszłym tygodniu budowę tamtejszego kościoła. Ks. Piotr zebrał 15 660 zł.
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w bazylice odbędzie się w poniedziałek, 7 listopada o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża.
 6. W piątek, 11 listopada przypada kolejna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. Biskup bydgoski udziela dyspensy od obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Cud niepodległości był możliwy dzięki całemu Narodowi, który nie pogodził się nigdy z obcym panowaniem. Każde pokolenie składało swoją ofiarę krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy nigdy nie stracili nadziei, że warto żyć i umierać dla niepodległej Polski.
 7. Za tydzień, 13 listopada, obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich. W naszych modlitwach pamiętajmy o ludziach biednych i potrzebujących. Ofiary na rzecz naszych biednych braci będzie można złożyć do skarbon przy wyjściu z bazyliki.
 8. W ramach obchodów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy dzisiaj, 6 listopada, po Mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie na temat ubogich i wspierania ich w naszym środowisku. Obecne będą m.in Siostry dominikanki z Broniszewic, znane z budowy domu dla niepełnosprawnych i zdobywania funduszy w niekonwencjonalny sposób.
 9. Parafia Zmartwychwstania Pańskiego organizuje Pielgrzymkę do Zakopanego szlakiem sanktuariów małopolski w dniach od 7 do 10 grudnia. Informacje w gablotach pod chórem.
 10. W każdą niedzielę od 10.00 do 14.00 zapraszamy do kawiarenki Altruist. Wejście z tyłu bazyliki, naprzeciwko placu zabaw.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Justyna Mantycka, Henryk Kufel, Jerzy Jakubiak, Wanda Głowaczewska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-11-05T07:49:31+01:00