Ogłoszenia duszpasterskie – 22 stycznia 2023 roku

III tydzień zwykły

W trzecią niedzielę roku liturgicznego jesteśmy wezwani przez papieża Franciszka do wspólnego uwielbienia Ojca Niebieskiego za Słowo Boże, które od Niego pochodzi i jestobecne w Piśmie Świętym Starego i Nowego Testamentu. Każdej niedzieli – a nawet każdego dnia – możemy podczas Eucharystii usłyszeć co Bóg do nas mówi, co nam objawia, czego wymaga, dokąd prowadzi. Dziękujmy Ojcu niebieskiemu za ten niezwykły dar Słowa Bożego! Dziękujmy za Pismo święte, które otrzymaliśmy z rąk Kościoła!

Bóg zapłać za ofiary składane do skarbon na rzecz naszych najuboższych braci.

W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 na wspólną modlitwę Liturgii godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych a na godz. 9.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

W tym tygodniu w liturgii:

we wtorek – wsp. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

w środę – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; tego dnia w 1617 r. Wincenty a Paulo wygłosił kazanie o spowiedzi generalnej, które stało się inspiracją do założenia Zgromadzenia Misji; prosimy Was bardzo, moi Drodzy, o pamięć w modlitwie za nas, kapłanów i braci Zgromadzenia, Siostry Miłosierdzia i całą Rodzinę Wincentyńską, byśmy byli wierni charyzmatowi i z miłością trwali przy Chrystusie głoszącym Ewangelię ubogim;

w czwartek – wsp. św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów;

w sobotę – wsp. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

Dzisiaj Duszpasterstwo akademickie „Stryszek” zaprasza na Mszę św. o godz. 16.00 w intencji absolwentów, studentów i tych wszystkich którzy duchowo i materialnie wspierają funkcjonowanie „Stryszka”. Po Mszy św. odbędzie się wspólne kolędowanie i poczęstunek w kawiarence Altruist. Natomiast nasz Chór „Vincentinum” zaprasza na wspólne kolędowanie po Mszy św. o 16.00 przy naszej szopce.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. ks. Andrzej Jaskrowski CM, Marek Krych, Krystyna Mrozik – Solis,Krystyna Baranowska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2023-01-22T11:32:11+01:00