Loading...

ZAKOŃCZENIE WIZYT DUSZPASTERSKICH – KOLĘDY.

Kolejny to już rok wizyty duszpasterskiej na zaproszenie. Oczywiście nie znaczy to, by duszpasterze pozostawili swoje owieczki, które z różnych powodów nie mogły (a czasem nie chciały zaprosić księdza. Jest wiele okazji i sposobów by dotrzeć zwłaszcza do tych, którzy potrzebują pomocy a może są i tacy, których warto „ośmielić”.

Spotkania na zaproszenie  odbywają się  w swobodniejszej atmosferze,  często opowieści bywają bardziej otwarte,  nie brakuje słów krytyki,  rozmów  o tym co się dzieje w Kościele w Polsce i świecie,   ale oczywiście także w Parafii.  Nie działa to wszakże w jedną stronę. Także my, księża możemy trochę swobodniej opowiedzieć o naszej pracy, o dokonaniach ale i planach. Te rozmowy są dla nas, Duszpasterzy szczególnie ważne i cenne ,  pomagają spojrzeć na naszą prace „z zewnątrz, a wtedy łatwiej jest pomyśleć o poprawie  zbliżają nas do tego byśmy stawali się rzeczywiście rodziną. 

Trochę statystyki –  zaprosiło nas 1200 rodzin.  W czasach kolędy „od drzwi do drzwi „ było to  zwykle około 2000 rodzin. 

Z roku na rok  rodzin zapraszających  jest coraz więcej , w zeszłym roku było to 360 rodzin.

Rośnie też liczba parafii, które odwiedzają parafian na zaproszenie, więc taka forma kolęd

2023-02-21T18:54:22+01:00