Ogłoszenia duszpasterskie – I tydzień Wielkiego Postu
26 lutego 2023 roku

 1. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 na wspólną modlitwę liturgii godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbon na rzecz ubogich i potrzebujących.
 3. Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale sprawujemy w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży, studentów i dorosłych o godz. 19.30. Za każdy udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej.
 4. Pamiętajmy o wyrzeczeniu, które uczy pokory i otwiera nas na Boga, niech będzie to nasz post. Jałmużną niech będzie podzielenie się z tymi, którzy mają mniej niż my i potrzebują pomocy. W naszej parafii jako jałmużnę wielkopostną do skarbon przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na wyposażenie socjalnego baru mlecznego.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  w czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie do Auli Świętego Krzyża, a następnie na nabożeństwo prowadzone przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa i adorację Najświętszego Sakramentu;
  w piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed południem odwiedzimy chorych w domach.
  w sobotę Msza św. w intencji wspólnot maryjnych o godz. 8.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót, zmiana Tajemnic Różańcowych i spotkania poszczególnych wspólnot.
  a także z naszej bazyliki wyrusza grupa ludzi z modlitwą różańcową na ustach by przejść ulicami naszego miasta do katedry.
 6. W środę, 1 marca Wincentyńska Poradnia Rodzinna działająca przy naszej bazylice, zaprasza na Kurs Metod Rozpoznawania Płodności. Spotkanie odbędzie się w Auli Świętego Krzyża o godz. 19.45.
 7. W pierwszą niedzielę miesiąca, 5 marca o godz. 18.00 Msza św. w intencji o dobrego męża i o dobrą żonę. Modlić się będziemy zwłaszcza za wstawiennictwem św. Józefa.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Waldemar Gładki, Józef Zakrzewski – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2023-02-25T15:05:49+01:00