Ogłoszenia duszpasterskie – 19 marca 2023 roku
IV niedziela Wielkiego Postu

  1. Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale w naszej bazylice w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30. W najbliższy piątek, 24 marca, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta – wyruszy ona o godz. 19.00 z bydgoskiej katedry, jej zakończenie zaplanowane jest w bazylice. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej o 19.30 w bazylice. Za każdy udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej.
  2. W każdą niedzielę zapraszamy także na godz. 8.30 na wspólną modlitwę Liturgią Godzin z katechezą dla dorosłych.
  3. W poniedziałek, 20 marca obchodzimy w liturgii, przeniesioną z dzisiaj z racji niedzieli, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP,
  4. W sobotę, 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a także rocznica powstania naszej diecezji.
  5. W V niedzielę Wielkiego Postu, 26 marca, rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych. Rekolekcje głosić będzie ojciec Teofil, franciszkanin posługujący obecnie w Ziemi Świętej.
  6. Składka na potrzeby naszej bazyliki zbierana w ubiegłą niedzielę wyniosła 17 910 zł. Cała suma została przekazana na remont lewego skrzydła naszego domu i przygotowania miejsc godnego posiłku dla ubogich i potrzebujących.
  7. W niedzielę za tydzień studenci z duszpasterstwa akademickiego „Stryszek” będą rozprowadzać palmy oraz wykonane własnoręcznie stroiki wielkanocne i kartki świąteczne. Już dziś można je nabyć w kawiarence Altruist, do której zapraszamy w każdą niedzielę od godz. 10.00 do 14.30. Wejście z tyłu bazyliki, naprzeciwko placu zabaw.
  8. W naszej bazylice pod chórem odbywa się zbiórka świec i puszek metalowych po konserwach. Puszki muszą być czyste. Materiały te zostaną wykorzystane do produkcji świec okopowych dla wojska i ludności cywilnej w Ukrainie. Dodatkowo można przynosić również zapałki lub zapalniczki
  9. W biurze parafialnym są do nabycia paschaliki wielkanocne, za tydzień będzie można je nabyć wychodząc z kościoła.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Gabriela Żakowska, Barbara Sobol, Urszula Poklękowska, Zofia Kończal, Teresa Witenberg, Halina Lewandowska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2023-03-19T10:19:37+01:00