Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 9 kwietnia 2023 roku

  1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, składamy Wam serdeczne życzenia wielu łask Bożych, pokoju, radości i zdrowia. Niech Chrystus Zmartwychwstały opromieni Was swoim blaskiem, obdarza błogosławieństwem i umacnia w pokonywaniu ludzkich słabości, abyśmy mogli trwać w dobrym i przynosili obfite owoce chrześcijańskiego życia. Szczęść Wam Boże!
  2. Serdeczne słowa podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i głębokie przeżycie Triduum Paschalnego. Szczególne wyrazy uznania kierujemy pod adresem wszystkich, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański, posprzątali kościół i zadbali o należyty jego wystrój. Dziękuję kapłanom, Braciom Piotrowi i Zenonowi, Panu Karolowi, Panu Organiście, Orkiestrze, Służbie Liturgicznej, Młodzieży Misjonarskiej i innym grupom parafialnym. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty. Przy tej okazji dziękujemy także za okazywaną nam życzliwość i dobroć, za przesłane życzenia oraz wsparcie duchowe i materialne. Za to, że w poczuciu dobrze wypełnionej misji, rekolekcji i niezliczonych rzeszy ludzi przystępujących do sakramentu pokuty, Waszego jakże cennego i licznego udziału w Triduum Paschalnym możemy w radości i pokoju przeżywać święta Zmartwychwstania. Bóg zapłać!
  3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w bazylice jak wg porządku niedzielnego. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  4. W piątek w oktawie świąt Wielkanocnych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.
  5. W trzecią sobotę miesiąca, 15 kwietnia o godz. 15.00 zapraszamy na Msze świętą w intencji zmarłych. Msza sprawowana będzie w kaplicy cmentarnej na naszym cmentarzu na Bielawkach.
  6. W sobotę 15 kwietnia o godz. 17.00 spod katedry wyruszy Bydgoski Marsz Papieski, który zakończy się w naszej bazylice Eucharystią o godzinie 18.00. Wydarzenie to organizowane jest przez Diakonię Ruchu Światło – Życie.
  7. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia do naszej bazyliki. Na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy się modlić w intencji pielgrzymów, którzy odkrywają szlak pielgrzymi do Santiago de Compostela, czyli drogę św. Jakuba. Bydgoska bazylika będzie jednym z głównych ośrodków pielgrzymkowych dla tych, którzy podejmują to wyzwanie.
  8. W sobotę, 22 kwietnia w naszej bazylice po Mszy św. o godz. 8.00 rozpoczniemy tzw. Maraton Biblijny – czytanie i rozważanie Słowa Bożego przez prawie całą dobę.
  9. W czwartek, 13 kwietnia zapraszamy na osoby dorosłe, które pragną włączyć się w liturgię poprzez czytanie Słowa Bożego. Spotkanie odbędzie się w bazylice bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Janusz Konopka, Teresa Malinowska, Elżbieta Mieruszewska-Arcimowicz – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2023-04-09T03:17:13+02:00