OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30 KWIETNIA 2023 ROKUIV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitwy o Powołania, dlatego zachęcamy do modlitwy również za tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa oraz o odważne decyzje dla wszystkich młodych ludzi, zastanawiających się nad swoim powołaniem.
 2. Dzisiaj i jutro gościmy w progach naszej świątyni pasterza diecezji bpa Krzysztofa Włodarczyka w ramach wizytacji kanonicznej, która dla parafii jest czasem spotkania i modlitwy z ojcem naszej diecezji, byśmy potrafili mieć otwarte serca na Boga, który przemienia, uświęca i nam błogosławi.
 3. Ks. Dominik i wspólnota Młodzi Plus zapraszają wszystkich parafian i sympatyków na kolejne spotkanie poświęcone ważnym treściom naszej wiary. W najbliższy czwartek 4 maja o 19.00 w kawiarence Altruist pochylimy się nad fascynującymi tajemnicami Ewangelii wg św. Jana.
 4. Wojownicy Maryi wraz z ks. Dominikiem zapraszają mężczyzn w wieku 18-50 lat na spotkanie w najbliższą środę 3 maja po Mszy św. o 18.00 również do kawiarenki Altruist.
 5. Młodzież wyjeżdżająca na Światowe Dni Młodzieży dziękuje wszystkim za zainteresowanie rozprowadzanymi biogramami nt. świętych patronów tego wydarzenia oraz za złożone na ten cel ofiary. Zebraliśmy 3099 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 6. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę Liturgii Godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy odeszli od Pana Boga.
 7. W tym tygodniu w liturgii:
  we wtorek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  w środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego.
  w czwartek – wsp. św. Floriana, męczennika, patrona strażaków;
  w sobotę – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.
 8. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 odbędzie się adoracja prowadzona przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa; na Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich Rodziców oraz Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań.
  W piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30. O godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.30. nabożeństwo za wstaw. św. Jana Pawła II. Chorych w domach odwiedzimy zgodnie z indywidualnymi ustaleniami.
  W sobotę Msza św. w intencji wspólnot maryjnych w naszej parafii o godz. 8.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót oraz zmiana tajemnic różańcowych. Po nabożeństwie spotkania wspólnot w salkach
 9. W pierwszą niedzielę miesiąca, 7 maja o godz. 18.00 Msza św. w intencji o dobrego męża i o dobrą żonę. Modlić się będziemy zwłaszcza za wstawiennictwem św. Józefa.
 10. Przez cały maj zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, a także odmawiania litanii do Matki Bożej indywidualnie. Nabożeństwa odprawiamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W niedzielę zapraszamy również do naszego ogrodu misjonarskiego na godz. 20.30, na wspólną modlitwę zakończoną Apelem Jasnogórskim.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Halina Jagodzińska, Jan Mikołajczyk, Maria Łoś – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2023-04-29T21:12:35+02:00