Ogłoszenia duszpasterskie – 25 czerwca 2023 roku

XII niedziela zwykła

1. „Bóg zapłać” za ofiary dla najuboższych składane dzisiaj do skarbon Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo i Akcji Bazylika Pomaga.  

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych,które odprawiamy do piątku włącznie po Mszy św. wieczornej. W okresie wakacji nie będzie niedzielnej modlitwy brewiarzowej w bazylice.

3. W wtorek, 27 czerwca przed Mszą św. wieczorną w ramach 9-cio letniej nowenny przed 200 (dwusetną)rocznicą objawień NMP od Cudownego Medalika zapraszamy na nabożeństwo maryjne.

4. W tym tygodniu w liturgii:

w poniedziałek – wsp. bł. Marii Magdaleny Fintaine i towarzyszek. 

w środę – wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

w czwartek – uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Wtym dniu w bazylice można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tj.: uczestnictwo we Mszy św. z przyjęciem Komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze naszZdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga w intencjach papieża Franciszka. Msze św. z homilią o godz. 8.00 i 18.00. Ofiaryzłożone na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. świętopietrze). W tym dniu imieniny obchodzi ks. Paweł Čopar CM oraz br. Piotr Ziomber CM. W ich intencjach modlić się będziemy na Mszy św. o godz.18.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Mszaśw. w intencji wspólnot maryjnych o godz. 8.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót oraz zmiana Tajemnic Różańcowych. 

6. Czas wakacji to czas nabrania sił, spojrzenia na Boga i na siebie inaczej, może to czas odnowienia naszych relacji z Panem Jezusem, doświadczenia na nowo Jego bliskości i Miłości. Wakacje to również czas odnowy sił fizycznych i psychicznych, dostrzegania tych, których kochamy, albo kochamy za mało, to czas spotkania z Bogiem w przyrodzie, a także z drugim człowiekiem. Dlatego zapraszam Was na spotkanie z Chrystusem w Eucharystii i modlitwie.

7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Ameryk, Teresa Głogowska, Henryka Borkowska, Lucyna Szczurowska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

2023-06-24T16:58:21+02:00