OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23 LIPCA2023 r. XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – naszymi modlitwami obejmujemy ich wszystkich prosząc dla żywych o błogosławieństwo Boże, zdrowie i siły, a dla zmarłych o szczęście wieczne.

2. „Bóg zapłać” za ofiary dla najuboższych składane dzisiaj do skarbon Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo i Akcji Bazylika Pomaga, które przeznaczamy na budowę i wyposażenie socjalnego Baru mlecznego

3.W tym tygodniu  w liturgii wspominamy:

Poniedziałek – św. Kingi, dziewicy

Wtorek – św. Jakuba apostoła i św. Krzysztofa – dzień modlitw w intencjach naszego księdza biskupa Krzysztofa. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 poświęcimy pojazdy mechaniczne, które prosimy ustawiać zarówno z przodu bazyliki jak i na parkingu od strony al. Ossolińskich.

Środa – Św. Joachima i Anny rodziców Matki Bożej

Sobota – św. Marty, Marii i Łazarza

4. Trwają wakacje niech to będzie dla nas czas wypoczynku w kontakcie ze Stwórcą  w świecie przyrody. Zechciejmy zatem dla Niego otwierać nasze serca i umysły, a Eucharystia niedzielna niech będzie spotkaniem człowieka z Bogiem. Wypoczywającym na urlopach życzymy słonecznej pogody i Bożej opieki, a nam wszystkich pracującym niech łaski wyprasza Matka Najświętsza.

5. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Waldemar Stróżyk, Marian Szendel, Barbara Dudek, Ryszard Czerwiński, Zygmunt Cybulski, Bożena Mazur – ich duszę polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie… 

                                            Ks. Sławomir Bar  CM

proboszcz

2023-07-21T22:34:21+02:00