Ogłoszenia duszpasterskie – 21 kwietnia 2024 roku IV niedziela wielkanocna

1. Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitwy o Powołania, dlatego zachęcamy do modlitwy również za tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa oraz o odważne decyzje dla wszystkich młodych ludzi, zastanawiających się nad swoim powołaniem

2. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę liturgii godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy odeszli od Pana Boga.

3. tym tygodniu w liturgii:

wtorek – św. Wojciecha, patrona Polski. Naszymi modlitwami obejmujemy solenizanta ks. Wojciecha.

czwartek – św. Marka ewangelisty. W intencjach ks. Marka będziemy się modlić w niedzielę 28 kwietnia na Mszy św. o godz. 11.30

piątek – rocznica przeniesienia relikwii św. Wincentego a Paulo patrona naszej parafii.

sobota – Dzień skupienia Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika o godz. 8.00 – Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej od Cudownego Medalika, a następnie o 9.15konferencja i spotkanie w Auli św. Krzyża.

4. Za tydzień 28 kwietnia Pola Nadziei, zbiórka dla naszego hospicjum bydgoskiego na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

5. Składka na potrzeby naszej parafii zbierana w niedzielę, 14 kwietnia, wyniosła 18 660 zł. Trwa przebudowa skrzydła bazyliki na Dom Miłosierdzia św. Jana Pawła II. Działa ogrzewalnia dla bezdomnych. Obecnie trwają prace wykończeniowe baru mlecznego. Na dzień dzisiejszy mamy pomalowane pomieszczenia, założyliśmy wentylację w kuchni teraz zabieramy się za podłogi w korytarzach i toaletach. Za wszelkie ofiary i modlitwę z serca dziękujemy.

6. W minionym czasie odeszli do wieczności: – Barbara Niemiec, Jan Donarski, Leopold Szarafiński – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

2024-04-21T12:49:00+02:00