2. Przegląd Pieśni Maryjnych

Federacja Caecilianum – do której chór „Vincentinum” należy od kilku lat – zorganizowała II Przegląd Pieśni Maryjnych, który w tym roku odbył się w Świeciu w niedzielę 3 października 2010 r.

Uczestniczyło w nim 6 chórów zrzeszonych w bydgoskim oddziale Caecilianum. Nasz chór parafialny, który prowadzi ożywioną działalność i prezentuje się w licznych spotkaniach poza Bazyliką wyruszył z Bydgoszczy autokarem o godz. 13.00, by spokojnie dotrzeć do Świecia ,gdzie w kościele p.w.Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 15.45 rozpoczęły się prezentacje chórów. Chórem dyrygował mgr Dariusz Rynkowski, a w koncercie uczestniczyło 25 chórzystów. Po zakończeniu spotkania wszystkie chóry uczestniczyły w Mszy św. o godz. 18.00 wykonując wspólnie 5 pieśni.

Takie muzykujące spotkania bardzo ożywiają działalność chóru i wprowadzają dużo radości w szeregi chórzystów. Mając za sobą już sporo takich spotkań zawarliśmy nowe znajomości i uczymy się nawzajem obserwując efekty pracy innych zespołów.

2018-07-26T11:42:53+02:00