Ogólnopolski Konkurs Chóralny – Szamotuły

Sobota 13 listopada 2010 r. to dla chóru „Vincentinum” dzień szczególny.

Już wcześniej dyrygent mgr Dariusz Rynkowski wysłał zgłoszenie zespołu wraz z płytą prezentacyjną do Szamotuł na IV Ogólnopolski Konkurs Chóralny im. Wacława z Szamotuł i okazało się, że chór został zakwalifikowany. Tak więc w sobotę o godz. 8.00 rano chórzyści zebrali się przy Bazylice i wyruszyli w kierunku Poznania. W Szamotułach każdy chór otrzymał w miejscowej szkole salę do rozśpiewania i przygotowania się przed przesłuchaniami.
W konkursie uczestniczyły chóry w kilku różnych kategoriach: chóry parafialne, chóry Stowarzyszeń, Towarzystw Śpiewaczych i Ośrodków Kultury, zespoły wokalne, chóry akademickie, chóry jednorodne. Wykonawcy przyjechali z różnych miast: Poznań, Śrem, Warszawa, Białystok, Radom, Wyrzysk, Szczecin. Bydgoszcz reprezentowana była przez chór „Vincentinum”, który w swojej kategorii chórów parafialnych zajął III miejsce.
Uczestnictwo w ogólnopolskim konkursie poprzedzone koniecznością zakwalifikowania się jest dla naszego chóru dużym wyróżnieniem, a dodatkowo zajęcie III miejsca daje owy doping do działania i podnoszenia swoich umiejętności. Jest też bodźcem dla młodzieży chóralnej do trwania w szeregach zespołu i wspólnej pracy nad głosem.

2018-07-26T11:44:02+02:00