Coroczne spotkanie przy ognisku

Każdego roku późną wiosną chór Vincentinum spotyka się na łonie natury, by porozmawiać spokojnie, pośpiewać radośnie i wspólnie przygotować wspaniałe przysmaki z ogniska.

Parę lat pod rząd jeździliśmy do Janowa, w tym roku jednak postanowiliśmy, że pora coś zmienić i… zostaliśmy w Bydgoszczy.

I tak 15 czerwca 2013 r. korzystając z gościnności księdza proboszcza spędziliśmy urocze chwile w ogrodzie przy Bazylice, mieliśmy – wprawdzie krótką – możliwość spędzenia czasu z księdzem proboszczem Markiem Bednarkiem, który nas odwiedził przynosząc jak zwykle prezenty dla chóru. Organista i dyrygent chóru mgr Dariusz Rynkowski przygotował niespodziankę umożliwiając chętnym wejście na kopułę Bazyliki i podziwianie panoramy miasta (kiedyś już nas tam zabrał, ale była zdecydowanie gorsza pogoda). Na początku spotkania mieliśmy jeszcze okazję zaśpiewać „Plurimos Annos” młodej parze, która po ceremonii zaślubin w Bazylice przyszła do ogrodu na sesję fotograficzną.

Takie spotkanie wszyscy uznali za bardzo udane, a o zadowoleniu świadczy fakt, że wszyscy siedzieli do późna razem i nikt nawet nie myślał o powrocie do domu.

2018-07-26T12:19:35+02:00