Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Wielkanocna – 02.06.2019

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00, a  w soboty i w niedziele o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
  W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. Spowiedź od godz. 6.00 do 9.30 i od 15.00 do 18.30.  Przed południem odwiedzimy chorych w domach.
 3. W sobotę, 8 czerwca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św.
  o godz. 8.00.
 4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy wspomnienia:
  w poniedziałekśw. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,
  w środę – św. Bonifacego Biskupa i Męczennika,
  w sobotę – św. Jadwigi Królowej.
 5. W przyszła niedzielę 9 czerwca zapraszamy na ósmy Marsz dla Życia i Rodziny. Mieszkańcy diecezji wyrażą w ten sposób swoje przywiązanie do wartości rodzinnych oraz poszanowania życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. hasłem w tym roku będzie Wiara+Nadzieja+Miłość=Rodzina. Rozpocznie się on Mszą św.
  o godz. 13.00 w Bydgoskiej Katedrze. Start o godz. 14.00 – zakończenie Piknikiem rodzinnym i Festiwalem Nowe Spojrzenie przy bazylice św. Wincentego aPaulo.
 6. W czwartek 6 czerwca, Ks. Bp. Ordynariusz Jan Tyrawa udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży na Mszy św. o godz. 16.00.
  Generalna próba odbędzie sie we wtorek 4 czerwca o godz. 16.30. Obecność kandydatów i Świadków obowiązkowa.
 7. Dzisiaj, tradycyjnie w naszej parafii odbywa się „Słoneczna Niedziela”.
  To czas dla młodych ludzi, którzy śpiewem i muzyką świadczą o Panu Bogu by w ten sposób zdobyć fundusze na rekolekcje, wyjazdy wakacyjne i rok szkolny dla najbiedniejszych dzieci i młodzieży.
 8. Wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza działająca przy naszej Bazylice, będzie obchodzić we wrześniu br. jubileusz 90-lecia swojego istnienia. Pragniemy zaprosić wszystkich byłych ministrantów i lektorów do udziału w uroczystościach upamiętniających powstanie naszej wspólnoty. Informacje na temat planu obchodów, oraz sposobie rejestracji swojej obecności, można znaleźć na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła, w biurze parafialnym i na stronie internetowej naszej Bazyliki. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Matusewicz, Zofia Neumann, Jerzy Sadowski, Stefan Skupin, Gizela Nawrot, Marian Walczak, Janina Lońska Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…

Ks. Mieczysław Kozłowski CM – proboszcz

 

Archiwum ogłoszeń duszpasterskich

2019-06-01T02:15:50+02:00