Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 09.06.2019

 1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. W liturgii wracamy do okresu liturgicznego „w ciągu roku” i zielonego koloru szat liturgicznych.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.00,7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00, a  w soboty i w niedziele o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  we wtorek – wspomnienie św. Barnaby Apostoła,
  w środę – wspomnienie bł. Męczennika Franciszka Dachtery oraz Antoniego Świadka i Towarzyszy,
  w czwartek – Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala Biskupa i męczennika – patrona diecezji.
 4. Następna niedziela to uroczystość Najświętszej Trójcy. Niedziela ta kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Osoby, które nie przystąpią w tym czasie do sakramentu pokuty i nie przyjmą Komunii świętej, zaciągają na siebie grzech ciężki.
 5. Dzisiaj , zapraszamy na ósmy Marsz dla Życia i Rodziny. Mieszkańcy diecezji wyrażą w ten sposób swoje przywiązanie do wartości rodzinnych oraz poszanowania życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. hasłem w tym roku będzie Wiara+Nadzieja+Miłość=Rodzina. Rozpocznie się on Mszą św.
  o godz. 13.00 w Bydgoskiej Katedrze. Start o godz. 14.00 – zakończenie Piknikiem rodzinnym i Festiwalem Nowe Spojrzenie przy bazylice św. Wincentego a Paulo.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Urszula Trawińska i Krystyna Meraszyńska Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…

Ks. Mieczysław Kozłowski CM – proboszcz

 

Archiwum ogłoszeń duszpasterskich

2019-06-08T10:20:40+02:00