Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykłe – 25.08.2019

 1. Bóg zapłać wielkie za ofiary składane do skarbon na rzecz naszych ubogich braci.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek – Uroczystość NMP Częstochowskiej – Uroczysta Msza św. i odnowienie Ślubów Jasnogórskich 18.00,
  – w wtorek – św. Moniki,
  – w środę – św. Augustyna,
  – w czwartek – Męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
  – w sobotę przypada  święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bydgoszczy. Uroczysta Msza św. w naszej bazylice o godz. 9.00.
 3. W niedziele pierwszy września kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Na Mszach świętych modlić się będziemy za tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny. O godz. 10.00 – Msza św.  w intencji ofiar II Wojny Światowej, a szczególnie za naszych męczenników misjonarskich. O godz. 13.00 Msza św. w intencji Polskiego Związku Łowieckiego,  a po niej koncert Polskiej Mszy Myśliwskiej – szczegóły na plakacie.
 4. Powoli dobiegają końca wakacje dlatego od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godzinie 20.00, w zamian odprawiać będziemy Msze św. o godzinie 16.00.
 5. Przygotowując się do obchodów 90 – lecia Liturgicznej Służby Ołtarza przy naszej parafii, zapraszamy do obejrzenia wystawy.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Mariusz Nalewajski, Irena Głowacka, Alicja Tomczak, Daniel Fabiszewski, Aurelia Borucka-Nowicka, Weronika Marciniak, Zbigniew Grzanka, Helena Bukowska Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie
2019-08-24T23:57:46+02:00