Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 01.09.2019

 1. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół KUL mogą dzisiaj złożyć składki członkowskie przed biurem parafialnym w godz. od 8.00 do 11.30.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w wtorek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 9.00 Msza św. w intencji Straży Honorowej N.S.P.J, adoracja i spotkanie formacyjne. Na godz. 18.00 zapraszamy ministrantów i lektorów wraz z rodzicami oraz rodziny kapłańskie.
 4. Pierwszy piątek miesiąca – po Mszy o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do NSPJ.
  • O godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego  i adoracja Najświętszego Sakrament.
  • O godz. 17.30 odprawimy pierwsze nabożeństwo w czasie, którego za przyczyną św. Jana Pawła II będziemy się modlić w naszych intencjach, które trapią nasze sumienia.
  • Okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 9.30 i od 15.00 do 18.30.
  • W piątek również od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach.
 5. W sobotę – po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do NMP oraz zmiana Tajemnic Żywego Różańca i spotkanie w sali św. Krzyża.
 6. Młodzież Misjonarska zaprasza na spotkanie organizacyjne w piątek 6 września o godz. 18.00 do kaplicy Akademickiej.
 7. W sobotę 7 września o godz. 16.00 w naszej bazylice zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za 90 lat posługi Liturgicznej Służby Ołtarza. Msze będą odprawiać księża pochodzący z grona ministrantów oraz byli opiekunowie. Do uczestnictwa w modlitwie zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek byli ministrantami bądź lektorami w naszej parafii. Niech będzie to dla nas również okazja do wyrażenia naszej wdzięczności tym, którzy służą naszemu Panu przy ołtarzu Ofiary.
 8. W przyszłą niedzielę 8 września uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, NMP Matki Pięknej Miłości – patronki diecezji. O godz. 10.00 odprawimy Msze św. imieninową w int. ks. Grzegorza Duchnika CM.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.30 uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci szkolnych i przedszkolaków. To msza dedykowana zwłaszcza dla naszych najmłodszych pociech i dlatego też dołożymy wszelkich starań by te Msze, były czasem spotkania dzieci z Uczniowie klas pierwszych przyniosą plecaki szkolne do poświęcenia. Msza św. dla młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godz. 18.00.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – szczególnie polecamy Przewodnik Katolicki i naszą gazetkę Dla Rodziny.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Fabian Urban i śp. Leokadia Rózge. Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…
2019-09-02T20:01:41+02:00