Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2019

 1. W tygodniu w liturgii:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,
 • wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
 • środa – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów,
 • piątek –wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
 • sobota – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
 1. Od początku października, w niedziele Msze św. sprawowane będą o godz.:
  6:00, 7.30, 10.00, 11.30 (dla dzieci), 13.00, 16.00, 18.00.
  O godz. 8.30 – zapraszamy na jutrznię, a o godz. 9.30. na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  W dni powszednie
  nie będzie Mszy św. o godz. 9.00; na nowennę do Matki Bożej od Cudownego Medalika zapraszamy w środę o 17.30.
 2. W wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiać będziemy codziennie, po Mszy św. wieczornej, czyli około godz. 18.30, a w soboty i niedziele o 17.30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencjach Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja. Na wieczorną Mszę św.
  w czasie której modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za powołanych, zapraszamy LSO, ich Rodziców i Rodziny Kapłańskie.
  W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30. O godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.30. nabożeństwo za wstawiennictwem
  św. Jana Pawła II. Przed południem odwiedzimy chorych w domach.
  W sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót. Po Mszy św. zmiana Tajemnic Różańcowych
  i spotkanie w Auli Świętego Krzyża.
 4. Rodziców pragnących, aby ich dzieci przystąpiły do I Komunii świętej w maju 2020 r. w naszej parafii zapraszamy na spotkanie 1 października o godz. 19.00 do Auli Świętego Krzyża.
 5. Spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 6 października w Auli Świętego Krzyża po Mszy św. o 11.30. Na spotkanie zapraszamy wraz z rodzicami osoby z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz  klas 1 szkoły ponadpodstawowej.
 6. W przyszłą niedzielę 6 października będziemy gościć w naszej parafii relikwie bł. s. Marty Wieckiej – szarytki. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o świętość dla Zgromadzeń Wincentyńskich i w intencji misji.
 7. Duszpasterstwo Akademickie „Stryszek”, zaprasza w niedzielę 6 października na Mszę św. o godz. 10.00 do Kaplicy Akademickiej. Natomiast 13 października zapraszamy do bazyliki na Mszę św. o godz. 13.00, na inaugurację roku akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Baziak, Krystyna Szmergalska, Kazimierz Sieciński, Arkadiusz Kopczyński
2019-09-30T11:58:40+02:00